На засіданні Координаційної ради ОСН обговорили зміні до Конституції України (фото)
3 липня 2014 року в сесійній залі Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації відбулось засідання Координаційної ради органів самоорганізації населення де одним із питань було обговорення запропонованих змін до Конституції України та децентралізації влади.
На засіданні були присутні керівники та члени комітетів органів самоорганізації населення Святошинського району: „Комітет мікрорайону „Злагода-1”, „Вуличний комітет „Вулиця Академіка Туполєва”, „Квартальний комітет „Прип’ятчани”, „Квартальний комітет „Авіатор”, „Будинковий комітет „Вулиця Михайла Котельникова, 32/11”, „Будинковий комітет „Вулиця Картвелішвілі, 3-Б” та „Будинковий комітет „Вулиця Зодчих, 60/1”. Вела засідання голова Координаційної ради, начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Романенко І.О..
Також, в засіданні прийняв участь кандидат юридичних наук, фундатор ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», член Конституційної Асамблеї (з 05.2012) Орловський Олексій Сергійович.
Під час розгляду змін до Конституції України Олексій Сергійович наголосив, що на сьогоднішній день є чотири проекти змін до Конституції і останнім є проект, який був поданий до Верховної Ради, 02.07.2014, Президентом України Петром Порошенко.
Було акцентовано увагу присутніх на двох законопроектах, які були подані і зареєстровані, до Верховної Ради України 11.12.2013, „Про загальні збори” та „Про органи самоорганізації населення”. 18 червня 2014 року на комітеті при Верховній Раді України було підтримано проект Закону України „Про загальні збори” і передано на затвердження до Верховної Ради.
Нажаль, проект Закону України „Про органи самоорганізації населення” не находить підтримки у відповідних комітетах, є певна протидія і штучне затягування щодо затвердження такого вкрай необхідного Закону.
Під час розгляду змін до ст.133 Конституції України, було наголошено про відсутність районів в містах, що не дає права громаді даної території відстоювати свої права та вирішувати будь-які питання.
Стаття 140 не може бути підтримана, так як члени територіальних громад фактично позбавляються права самостійно, за власним бажанням і ініціативою створювати органи самоорганізації населення. Також, дана стаття не дає можливості діяльності ОСН, з урахуванням делегованих повноважень, без фінансування та майна.
Стаття 106 п.16 передбачає штучне затягування і унеможливлення вирішення спірних питань або неправомірних у зв’язку з зверненням лише до Конституційного Суду України щодо їх конституційності, а це призведе до дуже тривалих термінів розгляду.
Також, було наголошено на закріпленні базового переліку форм безпосередньої демократії, які можуть використовуватись членами територіальних громад та можливість здійснення місцевого самоврядування через органи самоорганізації населення. Далі було підкреслено на необхідності прийняття статуту кожної територіальної громади і можливості започаткувати, за ініціативою жителів, на території яких немає власних органів місцевого самоврядування, одноосібної форми самоорганізації населення.
Під час виступу відбувалась жвава дискусія де всі присутні мали змогу задати питання і отримати компетентні відповіді.
Було прийнято протокольне рішення не підтримувати у даній редакції зміни до Конституції України в частині ст.106 п.16 та ст.133, ст.140 в контексті питання органів самоорганізації населення. Наполягати на терміновому розгляді у відповідних комітетах Верховної Ради України проекту Закону України „Про органи самоорганізації населення” від 11.12.2013 №3704-1.
Одним із питань засідання було розглянуто запропоновані кандидатури від комітетів ОСН району для прийняття участі в міських заходах.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики за зв’язків з громадськістю.