Нанотехнології в сучасному світі презентовані в МНВК (фото)
22 листопада учні СШ № 185 9-Б, 11-Б класів та ЗНЗ №140 11 класу в Міжшкільному навчально-виробничому комбінаті мали нагоду в завершення тижня профілю Оператор ЕОМ та з метою профорієнтаційної роботи серед старшокласників прослухати лекцію двох відомих професорів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а саме, професора Інституту високих технологій Лозовського Валерія Зінов'євича та професора факультету радіофізики Львова Віктора Анатолійовича.
Учням були представлені презентації практичної роботи університету, фото випускників, які в даний час виїхали за кордон і працюють у відомих світових лабораторіях, ведуть академічну активність, тим самим прославляючи Україну.
Школярі занурилися у цікавий світ нанотехнологій і дізналися багато нового і корисного для себе, зокрема те, що в наш час за допомогою нанотехнолій можна лікувати різноманітні хвороби, як вірусні так і спадкові.
Вже тривалий час проводиться дуже багато досліджень, які в подальшому допоможуть людству продовжити життєвий цикл.
Професор Лозовський В.З. навів прості приклади, які проводять на лабораторних мишах для лікування вірусних хвороб.
Мишам вводять вірус грипу, який сприяє тому, що їх шкіра покривається виразками, а потім вводять спеціальні наночастинки , які за 6-8 годин загоюють виразки і сприяють виліковуванню тих самих мишок. Ось вам самий елементарний приклад того чим займаються в таких інститутах.
Основним завданням Інституту великих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка є створення цілісної системи підготовки та перепідготовки дослідників нової генерації, здатних розв’язати проблеми сучасних природних наук, проводити наукові дослідження, які вимагають глибоких фундаментальних знань, творчого мислення, навичок роботи на найсучаснішому дослідницькому та технічному обладнанні, - підсумував у своєму виступі В.З. Лозовський.
Другим виступив професор Львов В.А., який зазначив, що факультет на якому він працює покладений проводити фундаментальну підготовку спеціалістів у галузі фізики та електроніки з одного боку та математики з іншого.
На інтерактивній дошці були показані пристрої для виконання студентами лабораторних робіт, які в даний момент є в наявності факультету та яку саме функцію вони виконують. Студенти вчаться виготовляти і програмувати електронні пристрої використовуючи математичні та фізичні теорії.
Один з випускників радіофізичного факультету застосував в діяльності своєї фірми «Теорію нейромереж», яку опанував за час навчання в інституті, чим значно скоротив фінансові і кадрові одиниці.
Наприкінці захоплюючої лекції учні активно задавали професорам питання з приводу їх діяльності, а деяких навіть зацікавило навчання…