«Навчання в Європі: можливості для українських студентів» презентація в ЦРБ ЦБС «Свічадо»


У Інформаційному центрі Центральної районної бібліотеки Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини щойно завершилась презентація інформаційного буклету «Навчання в Європі: можливості для українських студентів».
«Переваги освіти за кордоном очевидні – це визнаний диплом, практика та міжнародний досвід, а головне можливість працювати в престижних компаніях. Плюс до цього освіта за кордоном це знайомство з іншою культурою, розвиток зв’язків та пізнання світу, а головне - шанс реалізувати свій потенціал»,- презентувала свій інформаційний продукт автор і укладач буклету провідний методист ЦБС «Свічадо» Олена Вячеславівна Манятіна.
Інформаційний буклет створено на основі моніторингу українських та міжнародних веб-ресурсів.
Портал «Європейський простір»
http://eu.prostir.ua/grants/index.html
Сторінка «Стипендії» на сайті «Європейський простір»- головного порталу проєвропейського громадянського суспільства в Україні.
База даних освітніх можливостей Ploteus
Сайт Ploteus - це одна з ключових баз даних Європейської Комісії, спрямована на полегшення знаходження навчальних можливостей та стипендій.
Сайт Study in Europe
http://ec.europa.eu/education/study-in-europe/
Сайт містить можливості пошуку програм та стипендій, ознайомлення з досвідом студентів, які навчались у Європейських ВНЗ.
Eurodesk
http://www.eurodesk.org/edesk/
На сайті можна знайти базу даних грантів і можливостей фінансування, отримати інформацію про європейську молодіжну політику, допомогу в пошуку партнерів.
Інформаційно-консультативний центр «Міжнародна освіта - Академія»
Цей центр є одним з найпотужніших українських ресурсів, що надають інформацію про можливості навчання та стажування за кордоном, зокрема, у європейських країнах.
Шановні користувачі! Буклет допоможе у пошуку інформації про освіту в ЄС, та заощадить Ваш час - скористайтесь послугами Інтернет-центру нашої бібліотеки (вул. Р.Ролана, 13в)
Цікаві факти:
У Давній Греції більшість вільного населення отримували початкову освіту. Греки сповідували ідеал всебічного розвитку людини. У ранньому Середньовіччі нечисленні школи існували при великих монастирях. Освіта мала релігійний характер і була недоступною для широких верств населення.
Перші школи в Україні пов’язані з ім’ям Володимира Великого. Перша жіноча школа в Європі була заснована при Андріївському монастирі в 1086 році, її заснувала онука Ярослава Мудрого Анна. Писемними були не лише представники верхівки суспільства але й простий люд. За часів Київської Русі, а потім у XVI–XVII ст. мешканці України були одними з найосвіченіших народів Європи.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини