Небезпеки продуктів зі стихійних ринків


Всім необхідно пам’ятати, що харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках, законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.
Серед продуктів, які реалізуються «з землі», найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти. Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) з землі, придбаної у громадянина, який не пройшов медогляд та не має допуску до роботи з харчовими продуктами - прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока в цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду. Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють).
Наслідком «популярності» придбання продуктів на стихійних ринках міста є високий рівень захворюваності населення міста на кишкові інфекції. При епідеміологічному розслідуванні випадків кишкових інфекцій хворі часто вказують, що саме харчові продукти, які придбані на вулиці, стали можливою причиною їх хвороби. В результаті на лікування витрачається набагато більше грошей, ніж вдалося зекономити, купуючи продукти у невстановлених місцях.
Жителі міста повинні розуміти, що придбаний у невстановленому місці товар у випадкової людини, в умовах, які не відповідають санітарним нормам його зберігання, у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини. Єдиний правильний спосіб боротьби – не купувати харчові продукти й інші товари в місцях стихійної торгівлі.
Джерело: відділ з питань надзвичайних ситуацій