Особливості ВІЛ-інфекції у дітей та роль лікаря-педіатра


1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Вперше цей день стали відзначати у 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
В КНП «ЦПМСД № 2» 1 грудня з нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом та згідно з планом підвищення кваліфікації медичних працівників без відриву від роботи було проведено семінар з медичним персоналом, на тему медичного супроводу дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів.
На семінарі були розглянуті питання, що стосуються обов’язків медичного персоналу згідно з чинним законодавством, галузевими наказами та інструкціями, наголошено на необхідності проведення роз’яснювальної роботи з родинами пацієнтів. Було приділено увагу щодо особливостей догляду, вигодовування дітей цієї категорії, надання їм медичної допомоги, проведення вакцинації, диспансерного нагляду, дотримання режиму фізичного навантаження та протиепідемічного режиму, важливість психоемоційної підтримки дітей, виховання та дотримання гігієнічних навичок, навчання дітей безпечній поведінці.
Було наголошено на висвітленні таких питань при проведенні бесід з населенням:
ВІЛ –інфекція не передається:
- побутовим шляхом: при дотику, обіймах, рукостисканнях;
- при спільному проживанні в одній квартирі, через посуд, столові прибори, їжу, постільну білизну, предмети побуту, іграшки;
- через повітря ( в тому числі через кашель і чхання);
- через ручки дверей та кранів, унітази;
- через спортивне спорядження;
- при укусах комах або тварин.
Під час семінару особливий акцент було зроблено на питанні дотримання конфіденційності та відповідальності згідно з законодавством. Знати про діагноз ВІЛ-інфекції повинні тільки ті особи, яким ця інформація необхідна для виконання професійних обов’язків.
Джерело: КНП «ЦПМСД № 2»