Освітяни Святошина обговорюють проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (фото)
12 червня 2014 року з метою визначення майбутнього конституційного ладу країни колектив спеціалізованої школи №200 обговорив зміни, запропоновані Тимчасовою спеціальною комісією Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України.
Директор школи Т.М. Алєксандрова закликала присутніх до конструктивного діалогу.
Вчитель історії та правознавства Л.О.Федина, ознайомила присутніх з історією створення сучасної Конституції України та окреслила її структуру.
Вчитель історії та правознавства Ю.В.Москальчук ознайомив присутніх з порівняльною таблицею до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України»; акцентував увагу на розширенні прав і повноважень Верховної Ради та Кабінету Міністрів України і обмеженні повноважень президента; розповів про схему децентралізації влади шляхом розширення повноважень органів місцевого самоврядування.
Певні пропозиції проекту викликали подив та не знайшли підтримки серед членів трудового колектив. Наприклад, стаття 76 в новій редакції допускає двозначне тлумачення: «Не може бути обраним до Верховної Ради України громадянин, який на день виборів відбуває покарання у виді позбавлення волі за вчинення умисного особливо тяжкого злочину за обвинувачувальним вироком суду, який набрав законної сили». Тобто, народним депутатом і президентом країни можуть бути громадяни із непогашеною судимістю.
Однозначне схвалення отримав проект в частині забезпечення розбудови незалежної судової системи.
В результаті бурхливих дебатів, колектив виробив низку пропозицій, що відбивають власне бачення проекту нової Конституції України: ухвалення змін та доповнень до Конституції України шляхом проведення всенародного референдуму; залучення до розробки проекту та розгляду зауважень фахівців-юристів; збільшення вікового цензу для депутатів до 25 років; встановлення вимоги обов’язкового володіння кандидатом в депутати державною мовою; повернення до старої редакції статті 76 (Розділ IV) Конституції України; скорочення депутатського корпусу Верховної Ради України до 300 осіб; зміцнення ролі омбудсмена у Верховній Раді; встановлення підзвітності Кабінету Міністрів України виключно Верховній Раді України.
На зборах були присутні представники батьківського комітету школи. В своєму виступі голова батьківського комітету Швець О.О. висловила загальну думку, що кожен громадянин України має почати з себе перебудову у ставленні до Основного Закону України, кожен має послідовно і виважено дотримуватись його норм і положень.