ПАТ „Київенерго” терміново встановлює нове обладнання, яке знижує використання газу
На даний час формується необхідний резерв мазуту, що допоможе частково вирішити проблему теплозабезпечення столиці взимку. Компанія ПАТ „Київенерго” відключила від гарячого водопостачання вже всіх столичних споживачів, в 16% житлових будинків гаряча вода відсутня із-за планових ремонтних робіт тепломереж, в інших – із-за зупинки ТЕЦ та котелен. Такі заходи зараз вкрай необхідні для економії газу, щоб мати можливість провести опалювальний сезон.
Крім літньої економії газу (за липень заощадили 15 млн. кубів, а за три-чотири місяці ще 530 мільйонів), розроблено план, як знизити витрати блакитного палива і в період опалювального сезону, але не за рахунок нанесення збитків споживачам. Компанія ПАТ „Київенерго” терміново встановлює нове енергоефективне обладнання, яке знижує споживання газу.
В своє чергу мер столиці Віталій Кличко обіцяє відновити вже в вересні гаряче водопостачання в місті. „Зараз, на період літньої жари, ми сподіваємось на розуміння з боку киян з приводу відсутності гарячої води, а вже восени ми почнемо відновлювати поставку гарячої води”, - повідомив він.
ПАТ „Київенерго” просить киян відповідально підійти до використання газу, теплоенергії та світла в житлових будинках і підготуватися до зими так, щоб не „обігрівати вулицю”. Крім утеплення в квартирах і під’їздах будинків, потрібно встановити максимальну кількість енергозберігаючих електроламп, обирати побутову техніку з низьким використанням споживання електрики.
Влада міста, в свою чергу, проводить обстеження житлових будинків, шкіл, дитячих садків, ремонтують вікна в під’їздах будинків, дахи, приводять до ладу теплоізоляцію в підвалах та на горищах. До опалювального сезону в місті планується утеплити 70 шкіл, замінити вуличне освітлення на енергозберігаюче.
Щоб зменшити навантаження на електрощитові ПАТ „Київенерго” радить пам’ятати найпростіше правило: включати електроприлади не всі одразу, а по черзі, не використовувати праски, свч, кондиціонери в часи максимального навантаження, а саме: з 7.00 до 10.00 ранку та з 19.00 до 22.00 ввечері. Крім того Компанія вимагає від комунальних служб та державних адміністрацій терміново розпочати роботу по перевірці будинкових електромереж, при необхідності – їх заміну, а також відремонтувати електрощитові.
„Цю роботу ще ніхто в ЖЕКах, ОСББ та ЖБК не починав. А технічний стан будинкових мереж одна з найпроблематичніших дільниць в схемі сталого електрозабезпечення громадян”, - повідомив голова Наглядової ради ПАТ „Київенерго” Іван Плачков.
Енергетики, зі свого боку, гарантують справність ліній подачі енергії до житлових будинків.
„Існуючі в місті резерви дозволять розширити потужність головної електромережі до 200-300 мегаватт і витримати масове використання населенням кондиціонерів, бойлерів та обігрівачів. Тому з подачою електроенергії проблем не буде. Тим паче, що місто завжди зможе купити електроенергії на українському енергоринку, де її достатньо. До речі, зараз так і відбувається. Літом наш мегаполіс споживає електрику, яка вироблена саме енергетичними підприємствами держави, наприклад, атомними електростанціями”, - повідомив генеральний директор ПАТ „Київенерго” Олександр Фоменко.
Також, спеціалісти енергетики запевняють, що таж ТЕЦ-5 може працювати на мазуті без додаткового обладнання. Мазут, до речі, в минулому столітті, дуже виручав столицю взимку. „Столичні ТЕЦ можуть виробляти тепло на мазуті протягом двох місяців”, - повідомляють енергетики.
„І зараз формується необхідний резерв такого палива, що допоможе частково вирішити проблему теплозабезпечення столиці взимку, якщо така потреба виникне. Я впевнений, що завдяки економії та енергозбереженню, в якому повинні брати участь всі кияни, взимку в оселях буде тепло, а місто вийде на рівень енергоспоживання, близький до європейського”, - підкреслив мер столиці Віталій Кличко.