«Патріотизм та музичне виховання дітей дошкільного віку» – тема обговорення методичного об’єднання музичних керівників ДНЗ та НВК Святошина (фото)


«Найкращий спосіб прищепити дітям любов до Батьківщини полягає в тому, щоб ця любов була у їх батьків». Сьогодні вислів, що належить перу Шарля Луї Де Монтеск’є є особливо актуальним.
Кожне нове покоління людей живе і розвивається у певному національному середовищі, життя якого залежить від особливостей державного устрою країни. Дитина від народження перебуває під впливом як соціально – економічних умов, так і національної специфіки: побутового життя, культури, народних звичаїв, традицій. Вона переймає від дорослих багатство рідної мови, відчуття прихильності та симпатії до духовності свого народу, поступово призвичаюється до установлених морально – правових норм. Усе це веде до появи у неї особливих рис національної психології – ментальності, які стають підґрунтям для виховання громадянина – патріота.
Головним завданням національного виховання дітей дошкільного віку є формування основ національної самосвідомості — відчуття належності до певної нації. Основою національної самосвідомості є національні почуття — комплекс емоцій, які фіксують суб'єктивне ставлення людей до своєї нації, її потреб і норм життя, а також до інших народів. Важливо, щоб сформовані у ранньому дитинстві національні почуття, елементи національної свідомості мали моральну спрямованість. Саме на таких засадах в СНВК «Лілея» нещодавно було проведено засідання методичного об’єднання музичних керівників дошкільних навчальних закладів та навчально – виховних комплексів.
Директор СНВК «Лілея» Тетяна Миколаївна Толмачова познайомила присутніх з освітньої концепцією закладу освіти як складовою розбудови новітньої держави. Продовжила її виступ вихователь – методист Волинець Олена Миколаївна, яка презентувала систему роботи педагогічного колективу з формування громадянської самосвідомості та патріотичного виховання дошкільників та учнів початкової школи.
Важливою формою роботи з ознайомлення дошкільників з рідною країною, виховання патріотизму є заняття, свята, розваги. Вихованці навчально – виховного комплексу під керівництвом музичних керівників Іриною Рибакової – Дьоміної та Ольги Тищенко подарували присутнім музично – історичний епос «Я – України паросток зелений».
Своїм досвідом роботи поділилися музичні керівники дошкільних навчальних закладів № 156, 599, 567, СШДС «Лісова казка».
При підведенні підсумків методист РНМЦ Любов Василівна Зражевська зазначила, що для виховання патріотичних почуттів дошкільнят важливо, щоб діти у своїй життєвій практиці більше стикалися зі зразками і прикладами високої моральності вихователів та батьків, бачили докази любові до Батьківщини, прагнення працею зміцнювати її могутність, захищати від ворогів, кріпити мир на землі.
Джерело: управління освіти