Педагоги СЗШ №235 ім.В.Чорновола провели виїзний семінар (фото)


Подорожі навчають більше, ніж будь-що інше. Іноді один день, проведений в інших місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома (Анатоль Франс)
2 листопада колектив школи, за підтримки районної Профспілки працівників освіти, провів виїзний семінар: «Використання методів пізнання: індуктивного, дедуктивного, аналітичного, синтетичного, методу абстрагування, аналогії, моделювання, узагальнення, експерименту при проведенні екскурсій» на базі дендрологічного парку "Олександрія" що у місті Біла Церква Київської області.
Учителі дізналися , що Парк було закладено у 80-х роках 18 століття графом Ксаверієм Браницьким. Названо на честь дружини графа - Олександри. Нині "Олександрія" офіційно вважається найбільшим (площа близько 406 га) та найстарішим дендропарком України.
1784 року графиня Олександра Василівна отримала маєток у Білій Церкві, що приносив до 750 тисяч злотих прибутку на рік, від чоловіка у дарунок.
У 1788 році на західній околиці міста розпочалося будівництво парку "Олександрія". Спочатку графиня хотіла присвятити парк своєму дядькові (офіційна версія, за неофіційною - батькові) Григорію Потьомкіну, який помер у 1791 році.
На території парку "Олександрія" було споруджено літню резиденцію родини Браницьких («Аустерію», або «Дідинець») та багато інших архітектурних споруд: Царський павільйон, в якому жили гості Браницьких - члени царської сім'ї, Танцювальний павільйон, колонада "Луна", павільйон "Ротонда", "Руїни", "Китайський місток" тощо. Прикрашено було парк бронзовими і мармуровими скульптурами, вазами, декоративними композиціями з великих брил та штучних земляних підвищень.
При вході в "Олександрію" відвідувачів зустрічають погруддя Тараса Шевченка та Олександра Пушкіна. Поети бували в парку. Пушкін навіть написав тут частину своєї поеми «Полтава»:
Тиха украинская ночь.
Прозрачно небо. Звезды блещут.
Своей дремоты превозмочь
Не хочет воздух. Чуть трепещут
Сребристых тополей листы.
Луна спокойно с высоты
Над Белой Церковью сияет
И пышных гетманов сады
И старый замок озаряет.
Словом, усі вчителі віднайшли для себе багато цікавого для поглибленого вивчення предмета на базі Дендропарку, отримали багато чудових вражень і знань, які обов’язково передадуть своїм учням.
Директор школи Валерій Гордійчук подякував екскурсоводу Олeксандрі Устимівній за демонстрацію чудового зразка екскурсійного методу виховання.
Джерело: управління освіти, молоді та спорту