Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Перше грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Опубліковано 27 листопада 2013 року о 11:58

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) почав розповсюджуватись з Африки приблизно з 1969 р. Спочатку він потрапив на Гаїті, потім до США і далі по всьому світу.

Хвороба, яку викликає ВІЛ, у 1982 р. отримала назву синдрому набутого імунного дефіциту (СНІД). За тяжкість перебігу, 100% летальність, швидке розповсюдження по всіх континентах та відсутність специфічних засобів профілактики і лікування СНІД було названо чумою 20-го століття.

Оцінивши загрозу, що насувається, і можливі катастрофічні наслідки хвороби двоє співробітників ВООЗ  Джеймс В. Бунн та Томас Неттер у 1987 р. запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Ідея була підтримана. Уперше цей день відзначали 1 грудня 1988 р.

Символом боротьби зі СНІДом з весни 1991 р. стала червона стрічка, без якої зараз не проходить жодна акція щодо протидії цій інфекції. Автором ідеї став американський художник з нетрадиційною орієнтацією Франк Мур.

Встановлення в 1985 р. шляхів розповсюдження ВІЛ – через кров, статеві контакти,  від матері до дитини – вселило сподівання на швидке приборкання епідемії. Але її швидкість і маневріність поставили під сумнів цю легковажну надію.

На рахунку СНІДу вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додаються нові. Цей рахунок давно вже не на нашу користь.

Факти свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з епідемією СНІДу не дозволяють нам ще залишити її в минулому.

На даний час у світі з ВІЛ-інфекцією/СНІДом мешкає понад 50 млн. чоловік. Померло від цієї інфекції 20 млн. чоловік.

В Україні ВІЛ-інфекція почала реєструватись з 1987 р. За цей період зареєстровано 241320 інфікованих ВІЛ осіб, в т.ч. 40062 дитини, та 65449 хворих на СНІД (1287 дітей). Померла 31751 людина (336 дітей). У м. Києві за період спостереження офіційно зареєстровано понад 10 тис. випадків ВІЛ-інфекції.

Кількість ВІЛ-інфікованих осіб в м. Києві значно перевищує дані офіційної реєстрації.

Дані сероепідеміологічного моніторингу в м. Києві поширеність ВІЛ-інфекції/СНІДу перевищує 1% чисельності населення.

Епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу залишається однією з серйозних медичних і соціальних проблем, яка вимагає ефективних заходів як з боку системи охорони здоров’я, так і з боку громадських організацій і суспільства в цілому.

Метою Всесвітньої кампанії проти СНІДу є підвищення загальної обізнаності, особливо підлітків та молоді, щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу, організація і проведення ефективних профілактичних заходів у відповідь на епідемію СНІДу.

ВООЗ визначає чотири основних напрямки діяльності, спрямованої на боротьбу з епідемією ВІЛ-інфекції/СНІДу та її наслідками:

1. Попередження статевої передачі ВІЛ, включаючи навчання безпечній статевій поведінці; боротьбу з проституцією, безладними статевими стосунками, наркоманією; широке проведення санітарно-освітньої роботи.

2. Попередження передачі ВІЛ через кров: забезпечення безпечними препаратами крові, облік та диспансерізація осіб, з виявленими в їх крові антитілами до ВІЛ, забезпечення асептичних умов при інвазівній терапії з порушенням цілісності шкіри, хірургічній та стоматологічній практиці.

3. Попередження перинатальної передачі ВІЛ методами інформування населення про запобігання передачі ВІЛ, про планування сім’ї, а також забезпечення медичної допомоги, включаючи консультування жінок, інфікованих ВІЛ.

4. Організація медичної допомоги та соціальної підтримки хворим на ВІЛ-інфекцію, їх сім’ям і оточуючим.

Консультацію з проблемних питань ВІЛ-інфекції/СНІДу можна одержати в Київському міському центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом, який знаходиться у Святошинському районі при Київській міській лікарні №5 по вул. Відпочинку, 11 (тел. 409-20-80).

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом санепідслужба Святошинського району приєднується до цієї міжнародної ініціативи. Ми прикладаємо усі зусилля, щоб наблизити той день, коли можна буде сказати – епідемію СНІДу подолано.

 

Джерело: Лікар-епідеміолог санепідслужби Святошинського району Г.П. Кішенець


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux