Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Події про які пам’ятаємо завжди! (фото)

Опубліковано 01 жовтня 2013 року о 18:20

Згідно річного плану роботи середньої загальноосвітньої школи № 223 на 2013-2014 н.р., в період з 23 по 30 вересня 2013 року був проведений тиждень педагогічної майстерності вчителів історії. В рамках тематичного тижня були проведені заходи по відзначенню Дня партизанської слави, 70-ї річниці визволення Києва від німецько-фашистських загарбників, відзначення 80-ї річниці пам'яті жертв Голодомору, урок-реквієм з учнями 6-х класів, та учнями СЗШ № 297, освітня меморіальна виставка в приміщенні СЗШ № 223, вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру.

Чималий внесок зробили партизани для перемоги, тому, починаючи з 2001 року 22 вересня офіційно оголошено Днем партизанської слави. Ми не повинні забувати про цю дату, саме тому учні 9-А, класний керівник Лиса Віра Василівна та учні 10-Б класу, класний керівник Журавель Ольга Миколаївна в рамках заходу, поклали з учнями квіти - пам’яті до пам’ятного меморіалу, який знаходиться на території школи.

Дивлячись в очі, вже стареньких та хворих людей, які були учасниками тих подій, розумієш, що, борючись за справедливість та волю, вони сподівалися на краще майбутнє. Зараз, коли свою роль вони вже зіграли, їх надія лише на нас, молодше покоління. Тому, сподіваємось, що зусилля витрачені не марно і всі ми зможемо з гідністю вести Україну шляхом миру, злагоди і процвітання.

6 листопада 1943 року було визволено столицю України місто-герой Київ від фашистських загарбників. Ця великомасштабна операція стала центральною подією в битві за Україну. Вона стоїть у ряду битв Московської, Сталінградської, Курської, Берлінської, що вирішили долю Другої світової війни. У пам’яті кожної людини навічно закарбується згадка про події Другої світової війни. Скільки наших співвітчизників полягло в бою! Важко було, не вистачало набоїв, військового досвіду, та й фашисти не милували – потом і кров’ю обливалися українські солдати, але йдучи щоразу в бій, думали вони про Батьківщину - її лани широкополі, землі родючі, про рідну хату та неньку, яка чекає на них вдома. «Тільки вперед!», - звучало в їхніх серцях…

Завдяки лише глибокій вірі в перемогу та незломній силі українського духу, наші діди та прадіди вибороли для нас, нащадків, свободу. Окрім військових солдат, були ще й партизани, які очолювали підпільні організації, загони та диверсійні групи. Розташовувалися вони переважно на окупованих територіях, для того, щоб дізнаватися та передавати іншим таємну інформацію про хід війни, ситуацію на захоплених територіях, а також, у разі чого, вести воєнні дії.

В рамках пам’ятного заходу вчителі історії Маркова Світлана Геннадіївна, Котельников Георгій Олександрович та учні школи оформили інформаційний стенд «Шкільний прес-центр», провели творчі уроки з виступом дітей – доповідачів.

До річниці трагедії в Бабиному Яру, що відзначалася в Україні 29 вересня, в рамках предметного тижня відбулося вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру вчитель історії Маркова Світлана Геннадіївна підготувала відкритий урок, на якому розповіла дітям про те, що Бабин Яр відомий як місце масових розстрілів цивільного населення і є символом геноциду євреїв під час Другої світової війни.

Коли 19 вересня 1941 року фашисти зайняли Київ, німецьке командування почало використовувати Бабин Яр, як місце масових розстрілів. Усього в Бабиному Яру нацистами було розстріляно близько 34 тисяч євреїв.

Вшанування пам'яті загиблих є нашим обов'язковим перед поколінням, що пережило цей жахливий експеримент радянської влади, перед майбутніми поколіннями, котрі мають запам’ятати уроки минулого та не повторювали їх в майбутньому.

 

Джерело: СЗШ № 223 Святошинського району.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux