Попередити – значить запобігти! (фото)


Проблема суїцидальної поведінки дітей та молоді набуває все більшої актуальності. За статистичними даними самогубство є другою основною причиною підліткової та юнацької смертності після нещасних випадків. Враховуючи це та з метою формування готовності психологів загальноосвітніх навчальних закладів району до роботи з дітьми групи суїцидального ризику
23 квітня 2015 року на базі Святошинського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбувся практичний семінар на тему «Профілактика суїцидальної поведінки у дітей».
Програма семінару передбачала ознайомлення учасників з основними мотивами суїцидальної поведінки серед дітей та молоді, розгляд поняття суїциду та офіційної статистики, міфів та реальність про самогубство, характеристики поведінки, емоційних порушень, зовнішнього вигляду, взаємодії з оточенням та вегетативні ознаки особи, що має суїцидальні думки.
Директор Центру Дружинська О.В. переконана, що дитячий суїцид – це те, що практично завжди можна уникнути. Головне, що для цього необхідно – це вчасно помітити тривожні сигнали. Жодна дитина не вирішить піти з життя і втілить своє рішення в життя за лічені години. Як правило, подібне рішення зріє в голові у дитини не один день, і навіть не тиждень. І весь цей час вона відчайдушно звертається до дорослих, різними способами, даючи зрозуміти оточуючим, що їй дуже погано. Саме тому завдання профілактики самогубств серед дітей та молоді є таким нагальним.
Під час зустрічі психологи торкнулись практичних моментів формування життєстійкості особистості та рівнів профілактики суїциду в освітньому середовищі, з'ясували фактори суїцидального ризику.
На завершення, учасниками було відзначено високий рівень організації та інформативність семінару.
Джерело: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.