Практичні психологи закладів освіти Святошинського району активно використовують у своїй діяльності методи казкотерапії
15 травня 2014 року о 15-00 в районному управлінні освіти пройшов семінар практичних психологів дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів та навчально-виховних комплексів з використання методів казкотерапії у своїй роботі.
Казкотерапія — це читання або розказування дітям казок, які роблять так, що дитина віднаходить у них себе, свої клопоти та способи їх розв’язання.
У казкотерапії застосовуються три види казок: релаксаційні, психоосвітні і терапевтичні. У першому випадку назва говорить сама за себе, у другому йдеться про те, щоби читач на підставі переживань казкового героя міг навчитися чогось нового про себе, про свої можливості. Терапевтичні казки — це такі, в яких герой розв’язує проблему, що його мучить, а читач, якщо саме це переживає в цей час, має шанс вирішити власні клопоти у подібний спосіб. Ідеться насамперед про дитячі страхи та неспокої.
Методика надзвичайно проста. Власне кажучи, вона зводиться до оповідання дітям казок. Тільки ось це історії про них самих або схожих на них дітей.
По закінченні семінару всі присутні отримали у подарунок книгу «50 цілющих казок для дітей» Ткач Р.М., казкотерапевта, у якій вона ділиться своїм практичним досвідом та пропонує приклади терапевтичних казок.
Джерело: управління освіти.