Працівники КП «РЕО-1» ліквідовують вуличне «мистецтво» (фото)
Графіті - це слово італійського походження, що означає написи або зображення на стінах будівель та огорож, вагонах транспорту, взагалі на вертикальних поверхнях. Прихильники графіті називають свої твори мистецтвом, їхні опоненти вважають це вандалізмом.
Рік тому тодішні представники київської влади заявили про визначення 10 будівель для майстрів графіті, де буде дозволено легально малювати. Але дозволу так і не наддали. Відновлення стіни будинку після нанесення графіті коштує в середньому 50 гривень за квадратний метр. Комунальникам щороку доводиться витрачати значні кошти, щоб привести до ладу будівлі після нічних натхненних вилазок настінних горе-живописців.
При чому «майстри» графіті не бояться навіть чималих штрафів – майже 850 гривень.
Нелегальний статус мало впливає на охочих розмалювати стіни та паркани у місті. Деякі з їхніх «творів» – це відоме слово з трьох літер або назва рок-групи чи футбольної команди. Але настінний живопис не зводиться лише до цього. Загалом є близько тисячі стилів графіті. І часто саме справжні художники замальовують своїми творами лайливі написи. Як наслідок, дім заграє зовсім іншими фарбами. Саме це трапилося у одному з під’їздів в житловому будинку м.Одеси. Невже в Києві немає таких художників?
в житловому будинку м.Одеси