Причини пожеж в квартирах
Святошинське РУ ГУ ДСНС України у місті Києві стурбоване ситуацією, що склалася в районі з виникненням пожеж у житловому секторі, особливо з горінням сміття на відкритих територіях, в сміттєзбірниках, сходових клітинах, ліфтових шахтах та підвальних приміщеннях житлових будинків.
З початку 2015 року в Святошинському районі місті Києва виникло 97 пожеж, більше 60 % із них виникли в житловому секторі та прилеглій території. На пожежах загинуло 4 особи.
Особливу стурбованість викликає систематичне захаращення негабаритним сміттям територій, прилеглих до житлових будинків, та несвоєчасний його вивіз, що призводить не тільки до виникнення пожеж, а й дає непоправну шкоду навколишньому середовищу.
У зв’язку з цим, Святошинське РУ ГУ ДСНС України у м. Києві звертається до мешканців району: будьте обережні, не створюйте ситуацій, що можуть призвести до пожеж . Пам'ятайте, кожна третя пожежа в місті виникає в житловому секторі. Синтетика, полімери, предмети побутової хімії, які широко застосовуються для оздоблення осель – при горінні виділяють надзвичайно токсичні речовини. Задумайтесь, із кожних десяти загиблих на пожежі семеро помирають від отруєння чадним газом і найчастіше — під час сну. Тому, навіть при слабкому запахові диму необхідно негайно викликати пожежну охорону за телефоном 101. Якщо з вогнем не вдалося впоратися самотужки в перші хвилини пожежі виводьте з приміщення всіх людей. Зволікання з викликом пожежних загрожує невиправною бідою.
Якщо через сильне задимлення або високу температуру залишити приміщення не можливо — міцно зачиніть двері, ущільніть їх, відкрийте вікно і кличте на допомогу. Якщо дим просочився всередину приміщення, ляжте на підлогу: там найдовше затримується свіже повітря. Надайте першу допомогу потерпілому — по можливості звільніть від одягу, стараючись не пошкодити обпечену поверхню тіла. Накладіть на ушкоджені місця чисті сухі пов’язки. Прибулим пожежним повідомте про людей, які перебувають в небезпечній зоні.
Якщо загорівся автомобіль в гаражі, викотіть його самотужки не вмикаючи двигуна. Ні в’якому разі не сідайте в палаючий автомобіль і не намагайтесь його завести. Накрийте полум’я брезентом, закидайте піском, залийте водою або загасіть вогнегасником. Не дайте вогню поширитись на інші гаражі або досягти ємкостей з паливно-мастильними речовинами. Пам’ятайте – гасити пожежу в промасленому або просоченому бензином одязі смертельно небезпечно!
Джерело: Святошинське РУ ГУ ДСНС України у м. Києві.