Пріоритетність встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії
Згідно Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки, передбачено обладнати усі багатоквартирні будинки по будинковими приладами обліку тепла, холодної та гарячої води. Наразі це виконується по мірі фінансування програми, проте невдовзі усі будинки будуть обладнані тепловими лічильниками.
Відповідно до Правил надання послуг з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, розрахунки за послуги з центрального опалення у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії здійснюються згідно з їх показниками пропорційно опалювальній площі квартири тільки в опалювальний період.
При відсутності засобів обліку нарахування за послуги з центрального опалення здійснюється за нормативами споживання протягом року.
Насамперед слід зазначити, що розрахунки за опалення при наявності будинкового лічильника теплової енергії проводиться лише в опалювальний період ( влітку нарахування не проводяться), а розмір нарахувань за місяць зазвичай перевищує розмір нарахувань який був раніше. Це пов’язано із тим, що тариф для оплати послуг без лічильника сформований таким чином, щоб розподілити витрати в опалювальний сезон на цілий рік.
Також, слід зазначити, що обсяг теплової енергії з місяця в місяць буде різним - у тепліші – меншим, а у більш холодні – більшим.
Звертаємо увагу на те, що технічно, засіб обліку теплової енергії суттєво відрізняється від квартирних лічильників води, з яким Ви звикли мати справу.
Після зняття показань засобів обліку, обсяг споживання розподіляється між мешканцями пропорційно опалювальній площі квартир та нежитлових приміщень (якщо такі підключені до центрального опалення).
Розрахунковий обсяг множиться на відповідний тариф:
для населення – 237,70 грн./Гкал або 253,15 грн./Гкал. ( в залежності до того, чи застосовується тариф з оплатою до 20-го числа чи після 20-го);
для власників (орендарів) нежитлових приміщень – 796,76 грн./Гкал
для бюджетних установ або 991,58 грн./Гкал для інших споживачів.
Джерело: управління житлово-комунального господарства