Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Про проведення заходів щодо соціальної адаптації та психологічної підтримки українських воїнів – учасників антитерористичної операції на сході України та їх родин

Опубліковано 07 серпня 2015 року о 15:19
фото

Турбота про бійців-захисників Вітчизни є одним з найбільш пріоритетних питань для органів державної виконавчої влади, якому приділяється значна увага у Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації.

На сьогодні в районі демобілізувалося 277 бійців антитерористичної операції.

З метою інформування демобілізованих бійців АТО, які перебувають під час ротації в місті Києві, та членів їх сімей проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота, а саме: текстові матеріали «дорожні карти» про права, гарантії та процедури реалізації таких прав учасників антитерористичної операції і членів їх сімей розміщені: 

  • в управлінні праці та соціального захисту населення на стендах оголошень, у громадській приймальні та у місцях прийому громадян;
  • у центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
  • у житлово-експлуатаційних організаціях району; 

Прийому даної категорії громадян приділяється особлива увага. Для оперативного розв’язання проблемних обставин учасників антитерористичної операції в управлінні праці та соціального захисту населення щоденно функціонує «Громадська приймальня» та телефон «Гаряча лінія» (405 92 60).

Під час прийому учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, Святошинського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівниками житлово-експлуатаційних дільниць їм надаються консультації про порядок встановлення відповідного статусу та пільг згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Станом на 01.08.2015 до управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації звернулося за призначенням щомісячної адресної матеріальної допомоги для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг 358 осіб.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 105 здійснено відшкодування компенсаційної виплати середнього заробітку 209 мобілізованим із зони проведення антитерористичної операції на час особливого періоду 86 підприємствам, організаціям, установам району на суму 967,0 тис. грн.

З метою працевлаштування демобілізованих киян-учасників антитерористичної операції Святошинський районний центр зайнятості активно долучився до надання допомоги особам, демобілізованим із військової служби. Центром зайнятості надається широкий спектр послуг служби зайнятості: 

  • психологічна підтримка та допомога;
  • послуги з працевлаштування, профнавчання, профорієнтації тощо. 

Бажаючі відвідують різноманітні профорієнтаційні заходи, метою яких є не тільки психологічна підтримка та допомога, а й навчання техніці пошуку роботи. На групових заходах відвідувачі навчаються писати резюме, спілкуватися з роботодавцем, опрацьовувати джерела пошуку роботи.

Так, станом на 01.08.2015 в Святошинському районному центрі зайнятості перебуває на обліку 10 демобілізованих учасників антитерористичної операції. З метою підвищення конкурентоспроможності на сучасному ринку праці даній категорії громадян проведено навчання та

підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями які користуються на ринку праці.

В Святошинському районі мешкає 10 поранених бійців, які перебували в зоні антитерористичної операції на сході України, та 21 родина загиблих.

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх родин, сімей загиблих та поранених, підтримання їх належного морально-психологічного стану, надання матеріальної, соціальної, юридичної та психологічної допомоги сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем кожна родина знаходиться під супроводом управління праці та соціального захисту населення.

Розпорядженням Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації від 26.09.2014 № 580 в районі утворено Міжвідомчу координаційну комісію по роботі з сім’ями, члени яких є учасниками антитерористичної операції, та сім’ями, переміщеними із зони проведення антитерористичної операції до складу якої входять представники структурних підрозділів Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, установ та організацій. Комісія вирішує питання надання учасникам антитерористичної операції та членам їх родин різних видів допомог та пільг, медичної допомоги, психологічних та соціальних послуг, та визначення розміру допомоги, зібраної на благодійних акціях в закладах освіти району. Завдяки роботі вищевказаної координаційної комісії, між структурними підрозділами Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації здійснюється оперативний обмін інформації про нагальні потреби учасників АТО та членів їх сімей, розподіл доручень щодо задоволення цих потреб між структурними підрозділами в межах їх компетенції.

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щотижнево проводяться зустрічі та бесіди з кожною родиною загиблих та поранених учасників антитерористичної операції, надаються всебічні консультації, в тому числі юридичні, щодо вирішення нагальних проблем.

Протягом звітного періоду для сімей загиблих та поранених учасників антитерористичної операції проведено низку заходів, а саме: 

  • виплачено одноразову допомогу матеріальну допомогу та допомогу поховання, призначено пенсії по втраті годувальника;
  • встановлено статус «Член сім’ї загиблого» та включено до ЄДАРП для користування пільгами на оплату житлово-комунальних послуг;
  • надано листи-талони на право одержання проїзних квитків з 50% знижкою їх вартості;
  • зібрано та передано благодійну допомогу в сумі 57,6 тис. грн.;
  • надано гуманітарну допомогу (засоби особистої гігієни, постільна білизна, пледи);
  • волонтерами двічі надано продуктові набори;
  • проведено ремонтні роботи в квартирах двох родин загиблих на суму 66,9 тис. грн. (Висоцька К. Л., Єременко С. М.) та у цьому році планується проведення ремонту ще одній сім’ї загиблого;
  • за рахунок благодійних коштів здійснено роботи по утепленню квартири пораненого Василенко С. М. на суму 22,2 тис. грн.;
  • надано послуги психолога, юриста та перукаря;
  • головою районної в місті Києві державної адміністрації та начальником управління здійснено привітання із різними загальнодержавними святами з врученням подарунків (свято Миколая, новорічно-різдвяні свята, Міжнародний жіночий день);
  • управління праці та соціального захисту населення разом з гіпермаркетом «Епіцентр» та ТОВ «Ілліс» привітали кожну родини зі Святом Великодня «пасхальним кошиком»;
  • з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і Дня пам’яті та примирення заступник голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, директор Департаменту соціальної політики, в. о. начальника управління праці та соціального захисту населення відвідали зазначені сім’ї, вручили квіти та солодкі подарунки.
  • голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації привітав дітей учасників антитерористичної операції з Днем захисту дітей подарунком;
  • дітям учасників антитерористичної операції забезпечено безкоштовне навчання в платних закладах освіти, безкоштовне відвідування гуртків, Національного цирку України та інших заходів, організовано відвідування басейну, надано канцелярське приладдя до Дня знань.
  • родини, які потребують поліпшення житлових умов, взяті на пільговий квартирний облік;
  • дітям учасників антитерористичної операції надано безкоштовні квитки в ДК «Росток» на відвідування сімейного мюзикла «Maus Street»;
  • забезпечено безкоштовне навчання в платних закладах освіти, безкоштовне відвідування гуртків, Національного цирку України та інших заходів, організовано відвідування басейну, надано канцелярське приладдя до Дня знань;
  • порушені клопотання перед Народними депутатами України та депутатами Київради щодо виділення матеріальної допомоги, завдяки проведеній роботі депутатами надана допомога у сумі 26,8 тис. грн. 

Важливість повномасштабної реалізації державної політики в сфері соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, багатогранність завдань забезпечення соціальної та професійної адаптації цих осіб та необхідність розв’язання проблем реабілітації залишається одним із основних та ключових питань сьогодення в роботі органів виконавчої влади.

Відповідно до Рішення Київської міської ради від 04.032015 № 165/1030 «Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 лютого 2011 року № 19/5406 "Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки" та фінансування її заходів у 2015 році» з 01.04.2015 року в Святошинському районному в м. Києві центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді функціонує районна програма «Служба соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх родин». Для якісної реалізації програми та ефективної допомоги учасникам АТО та членам їх родин задіяно 9 фахівців із соціальної роботи.

Актуальність розроблення та прийняття цієї Програми зумовлена необхідністю мінімізації асоціальних проявів у життєдіяльності громади, передусім попередження насильства, підсилення ролі сімейних цінностей у суспільстві, підвищення рівня поінформованості учасників АТО, членів їх сімей та населення у цілому з питань соціальної підтримки учасників АТО, їх родин, поліпшення ефективності взаємодії органів місцевого самоврядування та органів державної влади з міжнародними, регіональними громадськими організаціями та іншими юридичними особами у сфері підтримки учасників АТО та членів їх родин.

За час роботи фахівців за програмою «Служба соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх родин» розпочато роботу по формуванню банку потреб сімей демобілізованих учасників антитерористичної операції, сімей\осіб комісованих за станом здоров’я, сімей загиблих тощо; встановлюються контакти з членами родин учасників АТО; проводиться первинна психологічна діагностика учасників АТО; здійснюється координація дій на рівні державних та громадських організацій Святошинського району м. Києва щодо забезпечення потреб учасників АТО або членів їх родин.

У Святошинському районі міста Києва в межах діяльності Міжвідомчої координаційної комісії по роботі з сім’ями, члени яких є учасниками антитерористичної операції, та переміщеними із зони її проведення здійснюється оперативний обмін інформацією про нагальні потреби учасників АТО між структурними підрозділами Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації для всебічного задоволення цих потреб.

З метою інформування учасників АТО, членів їх сімей проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота: у процесі спілкування зі спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на офіційному веб-сайті Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації на банері «Соціальні гарантії для військовослужбовців-учасників АТО», публікаціях в рубриці «Новини» та на інформаційних стендах, розміщених у організаціях та установах Святошинського району м._Києва.

На базі військового комісаріату функціонує центр надання соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, де надаються інформаційні, соціально-педагогічні та психологічні послуги демобілізованим учасникам антитерористичної операції, члена їх сімей та родинам мобілізованих учасників АТО, Святошинським районним у м. Києві центром соціальних служб укладено договір про співробітництво зі Святошинським районним центром зайнятості, який зобов’язується надавати профорієнтаційні послуги, послуги щодо сприяння працевлаштуванню та інші соціальні послуги відповідно до чинного законодавства особам з інвалідністю, родинам, які перемістилися з тимчасово окупованої території та районів

проведення АТО і тимчасово мешкають на території Святошинського району, демобілізованим учасникам АТО, що направляються центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

За три місяці роботи з демобілізованими учасниками АТО та членами їх родин вдалось сформувати банк потреб та визначити реалізовані потреби: 

-          загальна кількість демобілізованих, загиблих, поранених, мобілізованих учасників антитерористичної операції (щодо яких отримано інформацію або які самостійно звернулися до центру) – 390 осіб;

-          кількість демобілізованих учасників антитерористичної операції (щодо яких отримано інформацію або які самостійно звернулися до центру) –        277 осіб;

-          кількість сімей учасників АТО, в яких здійснено оцінку потреб – 267 сімей;

-          кількість сімей учасників АТО, які потребують соціального супроводу – 8 сімей;

-          отримали психологічну підтримку/реабілітацію – 146 осіб;

-          працевлаштовано – 7 осіб;

-          отримали юридичну допомогу – 12 осіб;

-          оформили статус учасника бойових дій – 234 осіб;

-          отримали посвідчення учасника АТО – 195 осіб;

-          забезпечено земельною ділянкою, у т. ч. оформлено документи для її отримання – 25;

-          пройшли медичне лікування/санаторно-курортне оздоровлення/ реабілітацію – 5 осіб;

-          влаштовано учасників АТО на навчання до закладів освіти – 5 осіб;

-          подано документи та пройдено співбесіду для вступу до вищих навчальних закладів – 3;

-          дітей із яких влаштовано до дитячих навчальних та позашкільних закладів – 5 сімей;

-          дітей, яких оздоровлено – 2 сім’ї;

-          отримали гуманітарну допомогу – 46 осіб;

-          отримали матеріальну допомогу, у тому числі оформлено/відновлено документи для отримання допомог/ пільг/субсидій/соціальних виплат – 317. 

Працюють групи взаємодопомоги та терапевтичної психологічної допомоги для учасників антитерористичної операції.

Діяльність фахівців із соціальної роботи спрямована на створення сприятливих умов для соціальної адаптації демобілізованих; попередження сімейного неблагополуччя та насильства у сім’ї; мінімізацію асоціальних проявів поведінки демобілізованих учасників АТО; їх професійної адаптації і залучення до життєдіяльності громади; налагодження взаємодії структурних підрозділів Святошинської РДА та суб’єктів соціальної роботи щодо оперативного надання комплексної адресної допомоги учасникам АТО та членам їх родин, враховуючи першочергові потреби даної категорії отримувачів послуг.

Відділом соціальної підтримки сімей управління праці та соціального захисту населення Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації та Святошинським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 24.06.2015 проведено засідання круглого столу на тему: «Аналіз ефективності забезпечення конституційних прав учасників АТО та членів їх сімей», на якому були присутні представники служби у справах дітей Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації, управління охорони здоров’я, відділ з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськістю, відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, Святошинського районного центру зайнятості, центру у справах сім’ї та жінок «Родинний дім» Святошинського району міста Києва, військового комісаріату Святошинського району міста Києва, громадської організації «Спілка ветеранів АТО Святошинського району міста Києва», міської громадської організації «Спілка ветеранів АТО міста Києва», всеукраїнської громадської організації «Спілка ветеранів АТО України» та представники сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Під час круглого столу були відпрацьовані питання співпраці суб’єктів соціальної роботи з метою оптимізації надання послуг учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей і реалізації державних програм.

 

Джерело: управління праці та соціального захисту населення Святошинського району. 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux