Профілактика ГРВЇ – поради медиків


Згідно з постановою Державної санітарно-епідеміологічної служби України від 22 вересня 2014 року « Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій» керівники закладів та медичний персонал зобов’язані систематично проводити комплекс заходів з метою медичного забезпечення населення в період підвищеної сезонної захворюваності на гострі респіраторні інфекції. Серед них на працівників закладів охорони здоров’я покладено забезпечення висвітлення питань профілактики як у засобах масової інформації так і безпосередньо серед населення, а також проведення навчань з медичним персоналом з питань профілактики, діагностики та лікування грипу та ГРВІ.
В КНП ЦПМСД №2 протягом грудня 2014 р.- початку січня 2015 року було організовано цикл занять з підвищення кваліфікації персоналу із зазначених питань в дорослій і дитячій мережах ( з лікарями-терапевтами та сімейними лікарями, лікарями-педіатрами дільничними, середнім медичним персоналом) із залученням лекторів – науковців з профільних кафедр та інститутів).
Чергове заняття з циклу було присвячене обговоренню чинної ситуації із захворюваністю на ГРВІ у Святошинському районі м. Києва. Як відомо з інформації санітарно-епідеміологічної служби Святошинського району за перші два тижні 2015 року захворюваність на ГРВІ не перевищила порогового рівня, а випадків захворювання на грип не зареєстровано. Однак з урахуванням незвичайних погодних умов останніх тижнів, а саме мінливого температурного режиму – перепадів температур від +3-5 до – 15 градусів, вітру, опадів – від дощу до снігу й завірюхи, людям слід особливо дбати про своє здоров’я. Про це йшлося на занятті з медперсоналом, якому було рекомендовано перелік простих заходів для висвітлення під час бесід з пацієнтами та батьками маленьких пацієнтів. Особливо це стосується дітей.
Це наступні поради:
- Уникати місць скупчення великої кількості людей, серед яких можуть перебувати хворі с початковими симптомами захворювання
- За необхідності, наприклад, при догляді за хворим, носити одноразові захисні маски
- Регулярно провітрювати приміщення, робити вологе прибирання
- Повноцінно харчуватися, висипатися, відпочивати
- Мити руки з милом при поверненні з вулиці, тому що на руках ми приносимо хвороботворні бактерії з поручнів у транспорті, з дверних ручок тощо, а потім заносимо інфекцію в свій організм, торкаючись брудними руками очей, носу, рота
- Приділяти увагу загартуванню, одягатися по погоді, носити вологонепроникне взуття.
Пам’ятаймо, що хворобу легше попередити, ніж лікувати.
Джерело: ЦПМСД №2