Рік тому, 22 січня 2014 року, розпочався відлік Небесної сотні


День соборності та свободи України 22 січня 2014 року змінив Україну назавжди. Це день перших смертей в ході мирного протесту на Майдані, що розпочали відлік Небесної сотні.
19 січня, на Водохреща, традиційне недільне віче на Майдані переросло у гостре протистояння з «Беркутом». Частина мітингувальників вирішила йти до Верховної Ради вулицею Грушевського. Вхід в урядовий квартал перекривали бійці спецпідрозділу «Беркут» та внутрішніх військ, які вже мали водомети для розгону демонстрантів. За кілька днів уряд офіційно дозволить кидати в людей ручні газові, світлошумові і димові гранати, а також, всупереч міжнародним конвенціям, поливати людей у 20-градусні морози з водометів.
20 січня, у перший день жорстоких боїв, постраждали 1400 мітингувальників, але зупинити штурм було неможливо.
Бій, який тривав з різною активністю понад три доби, завершився 22 січня, коли «Беркут» пішов у наступ і тимчасово зачистив Європейську площу від демонстрантів.
Зранку 22 січня в лісі під Києвом було знайдено зі слідами тортур активіста Майдану львів’янина Юрія Вербицького.
Того ж дня смертельне вогнепальне поранення в серце отримав 25-річний громадянин Білорусі Михайло Жизнєвський.
Смертельне поранення в голову отримав 21-річний активіст Майдану Сергій Нігоян з Дніпропетровщини.
За кілька днів від вогнепального поранення легень помер ще один протестувальник – 45-річний львів’янин Роман Сеник.
Похорон загиблих активістів відбувся на Майдані. Українська тужлива пісня «Плине кача по Тисині» супроводжувала жалобну церемонію і надалі стала неофіційним реквіємом-прощанням на похоронах загиблих на Майдані. До кінця лютого в протистоянні з правоохоронцями загинуло понад 100 активістів. Їх назвали Небесною сотнею.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації