Ріст захворюваності населення на цукровий діабет – причина ознайомитися з основними правилами його профілактики


Поряд із зростанням захворюваності на цукровий діабет у світі, щорічно зростають і показники поширеності цукрового діабету в Україні.
Лише офіційно в Україні зареєстровано понад мільйон двісті тисяч діабетиків (ця цифра щороку зростає), і лише половина з них отримують належне лікування. Утім, експерти вважають: насправді українців із діабетом удвічі більше, ніж показує статистика.
«Солодка» хвороба, або цукровий діабет посідає третє місце у світі по поширеності після серцево-судинних і онкологічних захворювань.
Лікарі одностайні - для успішної діагностики, профілактики та лікування ЦД необхідні спільні зусилля не тільки ендокринологів, а й лікарів суміжних спеціальностей, організаторів охорони здоров’я, що дозволить знизити ризик розвитку ускладнень хвороби, збільшити тривалість та покращити якість життя пацієнтів.
Головною умовою профілактики прогресування ЦД та його ускладнень є виявлення захворювання на ранніх стадіях розвитку, взяття хворих на диспансерний облік та проведення лікувально-оздоровчих заходів в умовах поліклініки, стаціонару, санаторно-курортних закладів, самоконтролю хворих з метою досягнення компенсації захворювання.
Профілактику діабету необхідно починати якомога раніше. Доросла людина має самостійно стежити за умовами свого життя і звичками, харчуванням. Діти ж повинні перебувати під суворим наглядом батьків у цьому плані.
Далеко не всі перевіряють рівень цукру, а нездужання, викликане високим цукром, списують на гіпертонію, хвороби серця, нирок або вікові зміни. Спілкування з людьми, у яких виявлено ІІ тип цукрового діабету, свідчить, що цей діагноз дуже часто не сприймають серйозно, вважаючи, що є хвороби набагато тяжчі і небезпечніші. Але насправді ситуація в реальному житті виглядає досить драматично. За відсутності лікування, перебіг цукрового діабету швидко прогресує. З часом, хвороба вражає серце, кровоносні судини, очі, нирки і нерви, підвищує ризик розвитку хвороб серця та інсульту.
Вилікувати діабет повністю неможливо, але в будь-якому випадку лікування завжди буде тривалим і непростим. Тому є сенс задуматися про комплексні заходи профілактики.
Найчастіше в профілактиці цукрового діабету будь-якого типу перше місце віддають правильній системі живлення, хоча це не зовсім вірно. Насамперед, необхідно підтримувати в організмі здоровий водний баланс.
При ризику захворювання слід в першу чергу скоротити споживання легкозасвоюваних вуглеводів.
Регулярні фізичні навантаження є ефективним методом профілактики цукрового діабету.
Хорошими способами підтримувати своє тіло і здоров’я в тонусі є: ходьба по сходах замість ліфта, прогулянка в парку з друзями замість вечора в кафе, активні ігри з дітьми замість комп’ютера, використання громадського транспорту замість особового для ранкових поїздок на роботу.
Важливо уникати стресів та контролювати тиск. Будь серцево-судинне захворювання підвищує ризик захворювання на цукровий діабет.
Постійним має стати і спостереження у фахівців.
Джерело: КНП "ЦПМСД №1"