Розважальні ігротеки «Козацькому роду нема переводу» в ЦСПК «Щасливе дитинство» (фото)
… не буде переводу
українському народу
доки з глибин сторіч
долина козацький клич
У минулому України неможливо знайти якесь інше явище, яке б так глибоко і різнопланово вплинуло на історичну долю всього українського народу як козацтво. Козацтво — це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування, а й неповторна модель суспільного розвитку з оригінальним соціально-політичним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами та інститутами, культурою і фольклором.
Враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес 14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, відзначається в Україні День українського козацтва.
Козацькі традиції живуть і в підліткових клубах за місцем проживання по роботі з дітьми, підлітками та дорослим населенням Централізованої системи підліткових клубів «Щасливе дитинство» управління у справах сім’ї, молоді та спорту, де 14-16 жовтня пройшли козацькі забави «Козацькому роду нема переводу». Дітям в ігровій формі була надана інформація щодо культури, традицій українського народу, значення символів і атрибутів козацького війська та видатних гетьманів України. Курені змагалися на звання кращих: були проведені цікаві ігротеки в яких діти мали можливість позмагатись на силу, швидкість, спритність, дотепність, галантність, чемність та отримати козацькі грамоти.
Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців.
Квітне наша доля, наче маки в полі.
І ранкове сонце виплива з дібров.
Козацькому роду нема переводу,
Козаки в колисках виростають знов.
Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації