«Рядки, обпалені війною» (фото)


Сьогодні, напередодні 70-річчя від Дня Перемоги у Другій світовій війні, ми з великою вдячністю згадуємо тих, хто боронив свій отчий край, і згадуємо Олеся Гончара, який у своїх прозових творах та фронтових поезіях закарбував страшні епізоди війни.
Студентом-добровольцем пішов Олесь Гончар на фронт. Філолог, що захоплювався прекрасним, пройшов крізь усю нещадну «м’ясорубку» війни, чув крик обгорілої у вогні людської душі, бачив смерть як буденну закономірність.
Солдатом, старшим сержантом – командиром обслуги батальйонного міномета, потім старшого батареї пройшов Олесь Гончар від берегів Росі, через Альпи і Голубий Дунай до Златої Праги.
Йому, добровольцю студентського батальйону, довелося пройти через усі пекельні кола війни – від першого й до останнього: вогонь і перемога, оточення і два поранення, три медалі «За відвагу», орден Слави, орден Червоної зірки.
Старшокласники з неабияким артистизмом декламували фронтові вірші Олеся Гончара із книги «Фронтова поезія», оповиті синівською тугою за Україною, любов’ю до рідного краю, до коханої. Серед багатьох звучали поезії: «Танкіст», «Україні», «Красуня задумана осінь», «Знамено полку», «Нині ти не впізнала б мене», «Гірський етюд», «Сині тіні бредуть із Дунаю», «Як прийду я з війни додому», « Вечір на Балатоні» та інші.
Слухачів у залі захопила інсценізація новели О. Гончара «Модри Камень» - фрески про любов, яка не знає кордонів і єднає закохані серця всупереч війнам, заборонам. Доречно і вдало вплелися у сценарій свята інсценізації пісні «Журавлі» ( 9-А клас) та уривків із кінофільму «А зорі тут тихі» (11-А клас). Але яке ж свято без пісні? Приємно вразили чарівним голосом, артистичним виконанням пісень учні: Латушкін Микола (5-В кл.), Наруцькі Мідея та Аріадна, Леонова Марія 3-А клас, Ткач Поліна – 10-Б клас, «Бабанська Анна ( 7-Б кл.), Бойко Андрій ( 6-В кл.).
Почесні гості свята Руслан Найда – письменник, графік і скульптор, Мельничук Андрій Васильович – друг родини О. Гончара, поетеса та прозаїк Любов Гонтарук, Марія Іванівна Сметанська – доцент кафедри українознавства Київського національного університету будівництва і архітектури – поділилися теплими спогадами про зустрічі з письменником Олесем Гончаром, цитували власні поезії, подарували книги для шкільного музею.
Олесь Гончар прийшов з війни прапороносцем миру і сміливо на весь світ провістив з України:
« Ця війна мусить бути останньою з усіх воєн, що були на Землі!»
Проте й сьогодні боротьба за українську незалежність, за неподільну суверенну Україну, за рух до ідеалів і цінностей, що їх виборювало не одне покоління українців, продовжується.
І знову заплакала Україна за своїми найкращими дітьми, розстріляними снайперами. І здригнулася від нечуваного злочину вся планета. А тих, хто віддав життя за кожного з нас, назвали Небесною сотнею, світлим воїнством.
Я знаю той ступінь напруги,
Коли вже ніщо не страшить, - ніби сьогодні промовляє до Небесної сотні поет-воїн Олесь Гончар.
І знову лине голос Олеся Гончара звідти, здалека…
В цей день традиційно вручається шкільна премія імені Олеся Терентійовича Гончара в чотирьох номінаціях.
І – за кращу творчу роботу у номінації «До чого торкнешся словом – всюди з’являється краса»
премію цього року одержали:
Лятавська Діана – 6-Б клас;
Сурду Анастасія – 8-Г клас;
Вагін Антон – 9-А клас,
грамотами були відмічені роботи учнів:
Чагайна Анна – 5-Б клас;
Басан Антон – 5-В клас;
Настевич Сніжана – 6-В клас;
Блохін Артемій – 6-В клас;
Коротченко Олександра – 7-Д;
Чорний Владислав – 7-Д;
Борзілов Дмитро – 8-Г;
Буневич Маргарита – 9-А;
Терещенко Лілія – 9-А.
ІІ – за активну громадську діяльність премію вручили
Руденко Єлизаветі – учениці 10-Б.
ІІІ – премію у номінації «Берегиня дитячих душ» отримала заступник директора з навчально-методичної роботи, вчитель української мови та літератури, класний керівник 5-В класу
Кравченко Лариса Володимирівна.
ІV – премію у номінації «Ростити дитину – це радість», подяку та вітання від директора школи Знак Олени Петрівни отримали батьки Чепурної Олександри (учениці 11-А класу) Чепурна Олена Володимирівна
Чепурний Андрій Юрійович.
Крім того відзначено грамотами за кращі творчі роботи та науково-пошукові дослідження творчості доробку Олеся Гончара
на тему «Прислів’я і приказки у творах Олеся Гончара» - учні 5-Г класу;
на тему «Ця війна мусить бути останньою з усіх воєн, що були на Землі» - учні 7-Г класу:Десятнюк Катерина і Деміденко Анна;
на тему «В галактиці людства – маленьке сузір’я людей: його рідна сім’я. Тепле. Найдорожче» - учні 8-Б класу.
Також, в цей святковий день в шкільному музеї ім. О. Гончара були вручені грамоти переможцям конкурсу читців поезій Т.Г.Шевченка, що відбулися в березні цього року.
Цей день був щедрим на привітання та нагородження, адже нарешті ми дізналися імена переможців шкільного конкурсу «76 має талант», який було проведено напередодні 8 березня. І так, вітаємо переможців:
номінація «Мелодія двох сердець» - дует Яковлева Олександра та Новаторова Крістіна;
номінація «Вокаліст року» - Латушкін Микола;
номінація «Танець – прояв моєї душі» - Данильчук Анастасія;
номінація «Віртуоз» - Карпова Уляна;
номінація «Поезія – це завжди неповторність»;
номінація «Відкриття року» - Зінзівер Поліна;
приз глядацьких симпатій – Харитонова Дарія.
Українська земля завжди була багата на талановитих людей, ми раді, що і в нашій школі діти мають можливість знайти в собі та розвивати свої таланти, адже від них залежатиме наше майбутнє, майбутнє нашої України.
Джерело: школа № 76.