Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Що може зробити кожен, щоб попередити лісову пожежу та убезпечити себе та ліс

Опубліковано 18 серпня 2015 року о 15:36
фото

Управлінняз надзвичайних ситуацій у Святошинському районі ГУ ДСНС України у м. Києві застерігає громадян:запобігайте виникненню пожеж в екосистемах! Бережіть природу, будьте господарями своєї рідної землі! Лише спільними зусиллями та свідомим ставлення можна створити надійний заслін від пожеж, а значить захистити себе й природу від втрат! Будьте обережні з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, ніколи не підпалюйте суху траву на полях або галявинах у лісі. Якщо Ви побачите, як це роблять інші, постарайтеся їх зупинити й пояснити, чим небезпечні трав’яні пали. У будь якому випадку, ніколи не розводьте багаття в сухому лісі або на торфовищі. Насамперед, переконаєтеся, що кострище розташовується на мінеральному ґрунті (піску або глині). Постарайтеся пояснити Вашим друзям і знайомим, що їхня необережність може послужити причиною пожеж. Відчувши запах диму, підійдіть ближче й з’ясуєте, що горить, у яку сторону дме вітер, яка небезпека поширення пожежі, чи є діти в зоні руху вогню. Оціните ситуацію – чи варто намагатися загасити вогонь самотужки або краще поспішити за допомогою, щоб не втратити даром часу й не дати вогню набрати силу.

Якщо пожежа тільки починається, – наприклад, невеличкий трав’яний пал або тліє лісова підстилка від кинутого кимсь багаття, постарайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (але потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову). Заливайте вогонь водою з найближчої водойми, засипте землею. Використовуйте для гасіння пучки гілок від дерев листяних порід або деревця довжиною 1,5 – 2 метри, щільну тканину, мокрий одяг. Наносити треба ковзні удари по краю вогню збоку убік вогнища пожежі, ніби змітаючи полум’я; тканину після кожного удару перевертайте, щоб вона в такий спосіб охолоджувалася й не зайнялася. Загасивши невелику пожежу, не йдіть доти, поки не переконаєтеся, що вогонь не розгориться знову.

Повідомите в лісництво або пожежно-рятувальну службу про місце й час пожежі, а також про можливі її причини. Якщо саме Ваші необережні дії привели до виникнення пожежі, не намагайтеся приховати цей факт і втекти, – рано або пізно винуватець буде встановлений, але сума відшкодування збитку від несвоєчасно погашеної пожежі буде неспіврозмірно більше тої, котру заплатите, вчасно зупинивши вогонь. Зрозуміло, що якщо навіть з Вашої вини виникла пожежа і Ви бачите, що гасіння самотужки становить небезпеку для Вашого життя, або Ви самі загасити пожежу не зможете, не слід і намагатися, краще викликати підмогу.

Якщо горить торф’яне болото, не намагайтеся самі загасити пожежу, обійдіть його стороною. Рухайтеся проти вітру так, щоб він не доганяв вас вогнем і димом, не утрудняв орієнтування, уважно оглядайте перед собою дорогу, обмацуйте її шестом або ціпком. Запам’ятаєте: при горінні торфовищ гаряча земля й дим, що йде з-під її, показують, що пожежа пішла під землю, торф вигорає зсередини, створюючи порожнечі, у які можна провалитися.

Якщо вогонь досить сильний, і Ви не можете загасити його самотужки – постарайтеся якнайшвидше сповістити про нього тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до Служби Порятунку (телефон 101) і повідомите про знайдене вогнище загоряння та як туди доїхати. Якщо пожежа в лісі або на торфовищі, зателефонуйте також у лісгосп (адресу й телефон лісгоспу бажано довідатися до початку пожежонебезпечного періоду; його, наприклад, можна знайти в районному телефонному довіднику або запитати про нього у відділенні зв’язку).

Джерело: управління з  надзвичайних ситуацій у Святошинському районі ГУ ДСНС України у м. Києві


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux