Швидке збагачення чи неприхована корупція? В Святошино провели розширену нараду з питань функціонування тимчасових споруд на території району (фото)
Сьогодні МАФ для кожного має свій зміст: для одних це швидке збагачення, для інших — зайнятість і зарплата, для третіх — бруд, для четвертих — неприхована корупція.
26 березня в Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації відбулася розширена нарада з питань функціонування тимчасових споруд на території Святошинського району.
Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, чия діяльність пов’язана з розміщенням та функціонуванням МАФів та благоустрою району, представники Святошинського РУГУ МВС України в місті Києві, ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, санітарно-епідеміологічної служби Святошинського району, Громадської ради при Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації, керівники РТМ «Святошин» та РТМ «Нивки» ПАТ «Київенерго» та керівники ринкової мережі та сфери підприємництва району.
Питання, яке зібрало для обговорення численну аудиторію не нове для киян. Скарги на функціонування МАФів у столиці стабільно входять у п'ятірку найпекучіших проблем життя столиці.
Людей турбує перевірка документації, демонтаж кіосків, незадовільний стан прилеглої до них території. Все це черговий раз доводить, що існуючу схему розміщення МАФів необхідно терміново переглянути.
Сьогодні МАФи буквально спотворюють загальний вигляд району, тому їм на зміну повинні прийти нові сучасні споруди, що стануть не лише зручним та привабливим місцем для торгівлі, але й цивілізованим місцем роботи.
В першу чергу було надано право представниками сфери підприємництва та ринкової мережі району висловити питання, які наразі найбільш гостро потребують вирішення з боку районної влади, та по можливості запропонувати власні шляхи вирішення цих питань.
В.о. голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Володимир Морозов вже не вперше підтримує проведення таких зустрічей, адже вони дають змогу відпрацювати з громадою району алгоритм сумісних дій з питань, які відносяться до компетенції районної влади.
«Ситуація в державі складна, до майбутніх виборів не варто чекати швидких і позитивних змін, але такі зустрічі дають нам можливість визначити проблематику і шляхи подальшої плідної співпраці. Ми голові допомогти в межах свої повноважень, але у вирішувати проблемні питання в діяльності необхідно перш за все в рамках правового поля, керуючись чинним законодавством», - наголосив на початку зустрічі Володимир Морозов.
В процесі наради підприємці висловили прохання не лише з’ясувати загальну кількість МАФів, що встановлені в районі, але й зажадати офіційних документів, що підтверджують законність їх встановлення.
Оскільки на території Святошинського району функціонують 17 ринків було запропоновано після проведення інвентаризації розглянути питання про розташування МАФів на їх територіях.
Оскільки більшість МАФів встановлені на територіях, під якими проходять інженерно-комунікаційні мережі, представникам ПАТ «Київенерго» було доручено провести інвентаризацію таких споруд та опублікувати дану інформацію на офіційному веб-сайті Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.
Це питання є дуже важливим, оскільки під зонами де розміщені кіоски проходять мережі, і будь-який порив на них створить реальну небезпеку не лише для торгівлі, але й для людей, що проходять повз.
За останній тиждень спільними зусиллями працівників відділу контролю за благоустроєм, правоохоронців, підприємців та представників самооборони Святошинського району на території району було виявлено 61 незаконно встановлену тимчасову споруду.
Тому було вирішено активізувати розпочату роботу по виявленню незаконних МАФів та направити до Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА ноту недовіри з проханням заборонити втручання в життєдіяльність районів щодо встановлення та демонтажу МАФів.
Під час зустрічі прозвучала пропозиція щодо доречності створення в Святошинському районі координаційної ради підприємців для відпрацювання подальшого плану стратегічних дій по вирішенню всіх піднятих на нараді питань.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю.