Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Смерть від сказу

Опубліковано 19 липня 2016 року о 15:05
фото

18 червня 2016 року від сказу померла мешканка Дніпровського району м.Києва (1953 р.н.).

Жінка захворіла 11.06.2016 року під час перебування на дачі в смт. Глеваха, Васильківського району, Київської області. У неї піднялась температура тіла, з’явилось утруднене дихання, остуда.

13.06.2016 року захворіла викликала швидку меддопомогу та була госпіталізована у Васильківську Центральну районну лікарню з діагнозом: "негоспітальна пневмонія, хронічний бронхіт". В той же день у неї з'явились порушення дихання, утруднення при ковтанні, почуття тривоги. Враховуючи клінічні дані та епіданамнез, було встановлено діагноз "сказ?"

14.06.2016 року хвора переведена в реанімаційне відділення Київської міської клінічної лікарні № 4 (в темну кімнату). 14-15.06.2016 року - стан хворої тяжкий, відмічаються гідрофобія, дистонія, неможливість ковтати (годування через зонд), збудженість перейшла у пригніченість. 16.06.2016 року хвора переведена на штучну вентиляцію легень. Проводилась симптоматична терапія.

Лабораторією вірусології та СНІД ДЗ "УЦКМЗ МОЗ" проведено дослідження проб секційного матеріалу від померлої на наявність специфічних фрагментів нуклеїнової кислоти вірусу сказу методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), 05.07.2016р. отримано позитивний результат.

При зборі епіданамнезу встановлено, що 27.03.2016 року хвора була укушена власною собакою за ліву гомілку, укус спровокований (відбирала палицю у собаки). Собака проти сказу не щеплена, проживала у хворої близько 7 років. Після укусу постраждала звернулась до травматологічного пункту Київської міської клінічної лікарні № 12. Діагноз: "Укушені неослинені рани нижньої третини лівої гомілки № 2 (0,2 ´ 2,0)". Проведений огляд і туалет рани за схемою, введено АП-анатоксин.

Постраждала була попереджена про необхідність спостерігати за твариною 10 днів, при загибелі собаки, доставити її для лабораторного дослідження у відділ по боротьбі зі сказом. При епідрозслідуванні потерпіла не повідомила, що укус собакою відбувся в с.м.т. Глеваха, Васильківського району, Київської області.

Для спостереження за собакою інформацію передано у Київський відділ по боротьбі зі сказом (вул. Волинська, 12). Зі слів епізоотолога, по телефону хвору попереджено, що при зміні стану собаки потрібно негайно повідомити ветеринарну службу. Через 10 днів по телефону хвора вказала, що собака жива.

Зі слів сина хворої, собака, підчас перебування в с.м.т. Глеваха , загинула, приблизно, через 10 днів після нанесення укусу. Збудження і паралічів у собаки не відмічав, труп собаки помістив у 2 пакети та закопав у лісосмузі; повідомив, що був у гумових рукавичках.Членам сім’ї хворої призначені щеплення проти сказу.

В м.Києві в поточному році випадків захворювання на сказ тварин не зареєстровано. Епізоотична ситуація зі сказу в Київській області залишається напруженою. За даними Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини у Київській області станом на 08.05.2016 року сказ у 18 тварин зареєстровано в 16 населених пунктах 11 районів Київської області (с.м.т. Глеваха, с. Поправка, с. Блиставиця, м. Васильків, с. Ковалівка, с. Кожухівка, с. Ксаверівка, с. Старі Петрівці, м. Кагарлик, с. Княжичі, с.Гусачівка, м. Переяслав-Хмельницький, с. Мазінки, с. Бесідка, с. Н. Пустоварівка, м. Фастів).

При цьому за 6 місяців 2016 року в м.Києві за медичною допомогою з приводу укусів тваринами звернулась 2241 особа проти 2191 у 2015 році (+ 1,6 %) , в т.ч. по Святошинському району 155 осіб проти 134 осіб у 2015 році (+ 15,7%).

Від укусів і ослиненнь дикими м’ясоїдними тваринами, кажанами та хворими на сказ тваринами потерпіло 13 киян проти 16 у 2015 році ( - 18,8 %) , по Святошинському району 4 особи проти 1 особи у 2015 році ( + 4 рази).

Зареєстровано 1004 особи проти 1018 осіб минулого року ( - 2,3 %), що були укушені безпритульними тваринами, по Святошинському району - 94 особи проти 91 особи за 2015 р. ( + 3,3 %).

Антирабічне лікування призначено 104 пацієнтам ( 4,6%) проти 142 (6,5 %) у 2015 р. По Святошинському району – 8 пацієнтам, що на рівні минулого року.

У зв’язку з вищевикладеним в черговий раз звертаємо увагу мешканців району на заходи профілактики сказу.

По-перше, уникати контакту з тваринами, особливо застерігати дітей.

По-друге, виконувати правила утримання домашніх тварин (щеплення проти сказу, вигул на повідку тощо) особами, що держать тварин.

По-третє, при укусах або ослиненні будь-якою твариною місце контакту відразу необхідно промити мильним розчином і терміново звернутися до медичного закладу по меддопомогу. За твариною, що укусила (ослинила) , необхідно установити 10-денне ветеринарне спостереження.

Питання призначення антирабічних щеплень вирішується фахівцями травмпунктів . У Святошинському районі антирабічну допомогу надають у травмпункті Київської міської клінічної лікарні № 7 по вул. Котельникова, 95, тел. 424-74-71.

Крім того, для недопущення виникнення і розповсюдження сказу серед тварин міста потрібна постійна боротьба з безпритульними тваринами.

 

Джерело: Санепідслужба Святошинського району О.Л.Громашевська


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux