Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Сьогодні День Державного прапора України

Опубліковано 23 серпня 2018 року о 09:34
фото

23 серпня українці відзначають День Державного прапора України. Наш прапор можна вважати одним з найдавніших, бо поєднання жовтого та блакитного кольорів в українській  державній символіці використовували ще до прийняття християнства.

Є різні тлумачення такого сполучення кольорів: синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий — символ праці і достатку — це колір хлібного лану. Проте є й інші означення. жовтий і синій кольори є поєднанням головних символів життя — золотого сонця у синьому космосі. А ще жовтий і синій — це вогонь і вода, чоловіче та жіноче начала.

Таке поєднання кольорів використовували й козаки. З ХVІІІ ст. прапори Війська Запорозького все частіше виготовлялися на блакитному полотнищі, де жовтою фарбою малювалися зорі, хрест, зброя чи постаті святих.

Терниста і складна історія формування українського прапору. Тривалі війни, втрата автономії та входження до складу великих імперій змушували на деякий час відкладати думки про державний прапор, а в новітні часи безглузді суперечки прихильників теорії розпаду української державності через неправильне розміщення кольорів на прапорі і досі викликає напруження в соціумі.

Чого тільки не вигадували про український прапор: і що його у свій час «перевернув» Скоропадський, і що «зрадник» Мазепа отримав його від шведів, і що, за фен-шуєм, розташування синього над жовтим означає, нібито вода заливає вогонь, а це символізує занепад. Однак, історична правда свідчить – саме під цим прапором український народ виборював і досягав власну незалежність, стверджував свою самобутність та бачить власне світле майбутнє.

У 1917 - 1921 роках, під час української революції, синьо-жовте полотнище було державним прапором Української Народної Республіки та Української Держави, очолюваної Скоропадським.

Першим документом, який визначив розташування кольорів на українському прапорі був законодавчий акт від 27 січня 1918 року. Тоді Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила тимчасовий закон про флот УНР, у якому йшлося:

«...2. Прапором української військової фльоти є полотнище о двох – блакитному і жовтому кольорах. В кряжі блакитного кольору історичний золотий тризубець з білим внутрішнім полем в ньому.

3. Прапором Української торговельної фльоти є полотнище о двох – блакитному і жовтому кольорах.»

Офіційно синьо-жовте полотнище стало прапором України 18 вересня 1991 року, за рішенням Президії Верховної Ради України.

Багато людей та історичних подій ставало на заваді затвердження українського прапору як національного символу України. Проте через багато років, у 2004-му, справедливість відновилася й українці після складного шляху визнання незалежності своєї країни почали святкувати День Державного прапора України на загальнодержавному рівні.

Друзі! Пам’ятайте, що прапор — одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет, один з критеріїв її державності. Тож у День Державного прапора України не забудьте вивісити на свій будинок жовто-блакитний стяг як символ гордості за свою країну. Щастя, злагоди, миру, добробуту - в кожну домівку, гордості за свою країну, віри в краще майбутнє та спокою за своїх нащадків – у серце кожного українця!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux