Сьогодні Всесвітній день захисту тварин
Всесвітній день захисту тварин - це свято, яке допомагає об'єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.
Рішення про святкування Всесвітнього Дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дата цього свята, 4 жовтня вибрана не випадково. Цього дня в 1226 році помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їхню біль і страждання гостріше за свої власні.
У багатьох країнах вважається, що домашні тварини - це частина сім'ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени. Вони отримують спеціальне медичне обслуговування, здорову їжу тощо, і в той же час, тварини, як і раніше страждають від людської жорстокості.
Організації із захисту тварин багатьох країн світу заявили про свою готовність щорічно організовувати різноманітні масові заходи. В останні роки заходи, присвячені Всесвітньому Дню захисту тварин, проходять більш ніж у 60 країнах світу.
Цілями існуючих організацій, які захищають тварин і відновлюють флору і фауну нашого світу є:
- підвищення у суспільстві рівня етичного та гуманного ставлення до тварин;
- запобігання випадків жорстокого поводження з тваринами;
впровадження в практику методів гуманного контролю над популяцією безпритульних тварин;
об’єднання співдружності людей небайдужих до проблем бездомних тварин.
В нашій державі активну роботу із захисту тварин здійснює Міністерство екології та природних ресурсів України. На даний час прийняті закони України "Про тваринний світ", який регулює відносини у галузі охорони, використання і відтворення об'єктів тваринного світу, "Про захист тварин від жорстокого поводження", який спрямований на захист від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними та захист їх природних прав. Затверджено Порядок утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах, затверджено. Порядок проведення заходів, необхідних для скорочення чисельності тварин, які становлять небезпеку.
Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім'я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.