«Спалити не можна викинути»: що робити з опалим листям? (фото)
Про роботу комунальників люди зазвичай згадують тоді, коли вона не зроблена.
В рамках осіннього місячника благоустрою працівники комунального підприємства «РЕО- 6» провели прибирання опалого листя та його вивезення з території житлових будинків № 81,87 по вулиці Верховинній.
Восени опалого листя дуже багато – щомісяця це тисячі кубічних метрів. Тому висипати його у сміттєві контейнери не варто. Найкраще – у сміттєвий мішок, який слід залишити біля самого контейнера. Городяни, які живуть у приватному секторі і мають присадибні ділянки, можуть використовувати листя як компост.
Що ж робити з опалим листям? Прихильники "прибирання" вказують, що опале листя - прекрасне місце для зимівлі як збудників багатьох рослинних хвороб, так і не менш численних комах -шкідників. У компостній купі листовий опад злежується і перегниває дуже повільно. Для смерті можливих шкідників потрібно кілька років .
Прихильники " природного кругообігу" резонно заперечують , що листя вкривають коріння дерев від морозів і розкладаючись, покращують ґрунтову структуру і склад.
Опале листя - не тільки відмінне добриво , але ще й корм для дощових черв'яків , життєдіяльність яких також покращує структуру ґрунту.
Восени опале листя можна використовувати для укриття клумб і грядок, а по весні частково перепріле листя згодиться для влаштування теплих грядок під кабачки і гарбузи .