Стихійна торгівля біля станції метро «Святошин»
Не секрет, що надзвичайно багато скарг надходить від мешканців району про незадовільний санітарний стан території площі Героїв Бресту поблизу вхідної групи станції метро «Святошин» з боку залізничної платформи.
Причина накопичення великої кількості побутових відходів, включаючи використану тару - це стихійна торгівля окремих громадян та незаконно встановлених торговельних споруд, які працюють без дозвільних документів і, зрозумілим чином, не заключають договори на вивезення сміття.
25 вересня поточного року була проведена акція по ліквідації незаконно встановлених торговельних наметів в кількості 3 штук та вивезено більше 6 метрів кубічних сміття, залишеного торгівцями. Акція була проведена працівниками ШЕУ Святошинського району спільно з працівниками управління контролю за благоустроєм Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації.
Проте, не дивлячись на порушення усіх чинних нормативних документів, які регулюють діяльність МАФів та ТС, торговельні намети вкотре були встановлені поблизу вхідної групи станції метро «Святошин».
Не дивлячись на постійне (2 рази в день) прибирання спеціальними бригадами КП ШЕУ району вищезазначеної території, відбувається постійне накопичення сміття, що викликає законне і зрозуміле обурення громадян.
Стихійна торгівля безпосередньо на території зупинки тролейбуса № 41 не дає можливості пасажирам безперешкодно заходити та виходити з громадського транспорту, що несе загрозу здоров’ю громадян, та викликає незадоволення мешканців та постійні скарги до КБУ «Контактний центр м. Києва».
УВАГА! З питань порушень правил торгівлі та незадовільного санітарного стану територій поблизу торговельних споруд звертайтесь за телефонами:
424-66-66 – служба швидкого реагування СРДА,
424-64-78 – управління контролю за благоустроєм СРДА,
424-85-63 – відділ по роботі зі зверненнями громадян КП «ШЕУ Святошинського району».
Відносно стихійної торгівлі окремими громадянами прохання звертатись до районного відділу внутрішніх справ за номером - 102.
При цьому зазначимо, що Київська влада не залишається осторонь вирішення проблеми розміщення тимчасових споруд. На початку грудня Київська міська державна адміністрація затвердить Комплексну схему розміщення тимчасових споруд. До кінця наступного року вирішиться і питання розташування кіосків у столиці. На цьому наголосив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Андрій Вавриш, - повідомляє прес-служба департаменту.
«Першочергові заходи, так звані нульова та перша форматна зона будуть приведені у відповідність до вимог Комплексної схеми вже до Дня міста. Друга форматна зона - до Дня незалежності. І Вже до кінця 2014 року маємо завершити всю заплановану роботу», - зазначив Андрій Вавриш.
При цьому він наголосив, що мова йде лише про законні тимчасові споруди, які мають офіційні документи. «Для зникнення тимчасових споруд як таких, місту знадобиться не менше 10-15 років», - додав Андрій Вавриш.
Де саме будуть розташовані кіоски розробники схеми вирішували виходячи з міських потреб та можливостей території. Враховувалися також пропозиції районних держадміністрацій та киян.
«Інформація про сплату пайової участі чи фізична наявність тої чи іншої споруди не була виключною умовою при визначенні місць розташування тимчасових споруд», - наголосив А. Вавриш.
Комплексна схема передбачає зменшення кількості МАФів у місті до кінця 2014 року до 6,5 тис. одиниць. Вони будуть розміщені у конкретно визначених місцях з урахуванням обмежень та вимог. Розробники запевняють, що усі тимчасові споруди будуть однотипними, що позитивно вплине на загальний архітектурний вигляд території, де ці споруди розміщуватимуться.
Джерело: ШЕУ Святошинського району.