Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Опубліковано 18 грудня 2013 року о 12:24

В Законі України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” Стаття 16 частина 1, застрахована особа має право отримати в установленому законодавством порядку свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Порядок видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2000 р. №1306.

Цей Порядок регулює видачу особам, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, свідоцтв про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - страхове свідоцтво).

Страхове свідоцтво є єдиним для всіх видів загальнообов'язкового державного соціального страхування документом суворої звітності, що підтверджує право застрахованої особи на одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Страхове свідоцтво видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду загальнообов'язкового державного соціального страхування, їх отримують всі повнолітні громадяни України працездатного віку, що зареєстровані в органах соціального страхування.

В Україні на зміну системі соціального захисту прийшла система соціального страхування.

У цілому введено п'ять основних видів соціального страхування:

  • пенсійне;
  • у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням;
  • від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;
  • на випадок безробіття та інші види страхування, передбачені законами України;
  • медичне - на випадок хвороби.

І повноцінне право на визначені соціальні виплати будуть мати тільки ті люди, що були застраховані в системі соціального страхування і сплачували відповідні внески. Підставою для цього є свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У прийнятому Законі України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який вступив в дію з 1 січня 2004 року, в обов'язок застрахованої особи входить пред'явлення страхового свідоцтва на вимогу роботодавця (стаття 16, п.2, пп.1). Також статтею 17, п.2, пп. 8-10 Закону передбачені обов'язки страхувальника відносно страхового свідоцтва, а саме:

  • при прийомі на роботу або укладенні відповідного договору з фізичною особою вимагати пред'явлення свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
  • повідомляти територіальний орган Пенсійного фонду про прийом на роботу (укладенні відповідного договору) осіб, що не зареєстровані в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (зокрема, що вперше приймаються на роботу) або не пред'явили на вимогу страхувальника свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
  • представляти до Пенсійного фонду необхідні відомості і документи для реєстрації вказаних осіб;
  • отримувати в територіальному органі Пенсійного фонду від імені фізичної особи свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування і видати його застрахованій особі.

Для організації анкетування своїх працівників страхувальник робить опитування своїх співробітників на наявність страхових свідоцтв та формує комплект бланків для заповнення, після автоматизованої обробки комплектів документів передає в управління ПФУ анкети на подальше його виготовлення. Виготовлені страхові свідоцтва передаються страхувальникові для видачі їх працівникам підприємства (організації, установи).

 

Анкетування найманих працівників страхувальника

 

Особи, які працюють за тудовим договором (контрактом), проходять анкетування та одержують свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на підприємстві (в організації, установі). При цьому особи, які мають декілька місць роботи, заповнюють анкету та одержують страхове свідоцтво за місцем основної роботи, на підприємстві, де знаходиться трудова книжка.

Для організації анкетування своїх працівників страхувальник отримує в територіальному управлінні ПФУ комплект бланків для заповнення на підприємстві.

До цього комплекту повинні входити форми:

  • "Анкета застрахованої особи" форма № 8,
  • "Ярлик пачки документів" форма № 3,
  • "Опис пакета пачок документів" форма № 1.

Відповідальна особа страхувальника на основі зразка заповнення, наданого в територіальному управлінні Пенсійного фонду із заповненими реквізитами "Код та назва РВ ПФУ"), формує зразок заповнення форми "Анкета застрахованої особи" із реквізитами конкретного страхувальника, заповнюючи реквізити "Код роботодавця" та "Коротка назва роботодавця" відповідно до реєстраційних документів страхувальника.

Зазначений зразок заповнення анкети для заповнення форми "Анкета застрахованої особи для видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" повинні бути доведені до відома застрахованих осіб.

На основі сформованого відповідальною особою роботодавця зразка заповнення "Анкети застрахованої особи", кожна застрахована особа власноруч заповнює реквізити, що знаходяться у верхній та середній частині анкети. У нижній частині анкети особа ставить особистий підпис та дату заповнення. Заповнену таким чином анкету особа передає відповідальній особі страхувальника для перевірки відомостей, наданих у ній, та формування пачок та пакетів документів.

Відповідальна особа роботодавця після перевірки на повноту та правильність відомостей, наданих в анкеті, формує пачки та пакет первинної звітності документів "СВС", заповнює поля "Реєстраційний номер пачки" та "№ листа у пачці", ярлики пачок та опис пакета документів. Комплект зазначених документів засвідчується відповідними підписами та печаткою страхувальника.

Рекомендованою кількістю листів для пачки документів "Анкета застрахованої особи" є 100 листів. Рекомендована кількість пачок в пакеті - 5 пачок.

 

Отримання

свідоцтв про загальнообов'язкове державне соціальне страхування

 

Оформлене органом Пенсійного фонду страхове свідоцтво (т.п виготовленні страхові свідоцтва) разом із супровідною відомістю, форма якої встановлюється Пенсійним фондом, видається відповідному страхувальнику (представнику підприємства).

Страхувальник протягом 20 днів з дня одержання страхового свідоцтва зобов'язаний видати його застрахованій особі під розписку у супровідній відомості.

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), особи, які добровільно сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також громадяни України, які працюють за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, де вони перебувають, одержують страхові свідоцтва після пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, безпосередньо в органах Пенсійного фонду під розписку.

Заповнені та засвідчені страхувальником супровідні відомості та у разі необхідності - анкети з виправленнями (коригуючі), а також страхові свідоцтва, не видані застрахованим особам через їх звільнення, повертаються органу Пенсійного фонду. Повернені страхові свідоцтва видаються застрахованій особі безпосередньо органом Пенсійного фонду після її звернення.

Якщо відомості, що включаються до страхового свідоцтва, з часом зазнали змін, застрахована особа зобов'язана через страхувальника (особи, які забезпечують себе роботою самостійно, безпосередньо) подати органу Пенсійного фонду заяву про обмін страхового свідоцтва разом з копіями документів, що підтверджують ці зміни.

На підставі поданих документів орган Пенсійного фонду видає нове страхове свідоцтво за тим же номером.

У разі втрати або пошкодження страхового свідоцтва застрахованій особі видається його дублікат на підставі раніше поданих документів та особистої заяви застрахованої особи, де пояснюються обставини втрати або пошкодження.

У лівому верхньому кутку страхового свідоцтва ставиться штамп або робиться чорним чорнилом напис "дублікат". Видача дублікатів страхового свідоцтва здійснюється у тому ж порядку, що й видача страхових свідоцтв. Страхове свідоцтво та його дублікати видається безкоштовно та зберігається у застрахованої особи.

Страхове свідоцтво пред'являється застрахованою особою у разі одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, укладення трудового договору (контракту), договору цивільно-правового характеру, предметом якого є виконання робіт та надання послуг, під час прийому на навчання, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

Страхове свідоцтво, дійсне тільки у разі пред'явлення паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу.

Особи, які на час початку реєстрації не працюють, але раніше працювали та сплачували збори на обов'язкове державне пенсійне страхування і обов'язкове соціальне страхування, проходять реєстрацію та одержують страхове свідоцтво в органах Пенсійного фонду за місцем проживання.

Страхове свідоцтво заповнюється уповноваженою посадовою особою органу Пенсійного фонду, засвідчується підписом керівника цього органу або його заступника і печаткою. У тексті страхового свідоцтва виправлення не допускаються.

 

Вигляд та захист

 

На лицевій стороні страхового свідоцтва надрукований текст, де вказано назву документа, прізвище, ім'я та по батькові застрахованої особи, дату та місце народження, стать, дату видачі свідоцтва, орган, яким видане свідоцтво та номер страхового свідоцтва.

Номер страхового свідоцтва повинен збігатися з ідентифікаційним номером, наданим конкретній фізичній особі як платнику податків та інших обов'язкових платежів державною податковою інспекцією.

На зворотній стороні свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування викладено настановчі матеріали щодо користування страховим свідоцтвом та загальновстановлений порядок сплати страхових внесків.

 

 

Графічне відтворення та захист свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування виготовляються на спеціалізованому підприємстві Міністерства фінансів України - поліграфічному комбінаті "Україна" - на замовлення Пенсійного фонду України. Вони заламіновані захисною плівкою, мають прямокутну форму із закругленими кутами: довжина - приблизно 105 мм; ширина - приблизно 74 мм. Захист бланків свідоцтва від несанкціонованого тиражування, підробки чи повторного використання забезпечений Держзнаком Міністерства фінансів України за погодженням з Пенсійним фондом України. Перевірка достовірності бланків страхових свідоцтв здійснюється візуально за допомогою спеціальних приладів згідно із описом.

 

 

1-Фонові антисканерні сітки з райдужною смугою.

2-Фарба з жовтим свіченням при дії УФ-проміння.

3-Мікротекст "УКРАЇНА".

4-Мікротекст "СВІДОЦТВО ПРО СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ".

5-Місце для штрихкоду.

6-Об'ємне зображення герба невидимою фарбою.

7-Зображення кола невидимою фарбою.

 

 

8-Фонова антисканерна сітка з псевдорельефом.

9-Текст фарбою, невидимою при дії ІЧ-проміння.

10-Нумерація фарбою з зеленим свіченням при дії УФ-проміння і невидимою при дії ІЧ-проміння.

Папір для виготовлення бланків свідоцтва має двотоновий водяний знак "Епіциклоїда" у вигляді об'ємних кіл, що перетинаються, та захисні крапочки, невидимі при денному світлі, які під дією ультрафіолетового проміння набувають жовто-зеленого та блакитного свічення і створюють ефект "зоряного неба". Папір не має власної флуоресценції.

На свідоцтво нанесено дві фонові антисканерні сітки змінної геометрії рисунка, які надруковано фарбами блакитного та червоно-зеленого кольорів. Сітку червоно-зеленого кольору виконано райдужним друком, що створює ефект поступового переходу зеленого кольору в червоний і знову в зелений. Червону райдужну смугу надруковано фарбою червоного кольору з червоним свіченням при дії ультрафіолетового проміння.

 В сітках розміщено: зображення Державного герба України з використанням фарби жовтого кольору з жовтим свіченням при дії ультрафіолетового проміння; два види мікротексту: "УКРАЇНА", надрукований фарбою червоного кольору з червоним свіченням при дії ультрафіолетового проміння, та "СВІДОЦТВО ПРО ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ", надрукований фарбою блакитного кольору. В обох видах мікротексту висота літер становить 20 мм. З правого боку бланку передбачено місце для нанесення штрих-коду.

Об'ємне зображення Державного герба України та кола в центрі зображення печатки надруковані невидимою при денному світлі фарбою, яка під дією ультрафіолетового проміння набуває блакитного свічення, а під дією інфрачервоного проміння стає зеленою.

На зворотній стороні свідоцтва нанесена фонова антисканерна сітка з псевдорельєфним зображенням по діагоналі слова "УКРАЇНА" зеленого кольору. Текст надруковано фарбою чорного кольору, яка під дією інфрачервоного проміння стає невидимою.

Нумерація бланків страхового свідоцтва складається із серії, позначеної трьома літерами, та шестизначного номера. ЇЇ виконано фарбою чорного кольору, яка під дією ультрафіолетового проміння набуває зеленого свічення, а під дією інфрачервоного проміння стає невидимою. Адгезивна плівка (планшет) для захисту бланка свідоцтва. Вона складається з двох шарів - поліестер-поліетилен у співвідношенні 4:3. Плівка має форму однозгинного зошита форматом 105х74 мм, в який вставляється бланк і плівка, припресовується до його поверхні способом гарячого ламінування.

З лицьової сторони планшет по діагоналі задруковано рядками тексту: "ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ" та "УКРАЇНА" з використанням двох захисних фарб: іридуючої, блакитного кольору, яка змінює колір під різними кутами зору (1-ий, 3-ій, 5-ий, 7-ий та 9-ий рядки); невидимої при денному світлі, яка під дією УФ-проміння набуває червоного свічення (2-ий, 4-ий, 6-ий та 8-ий рядки); при термообробці фарба частково переходить на поверхню паперу і при попаданні вологи в місцях переходу стає видимою (проявляється).

 

Джерело:управління Пенсійного фонду України Святошинського району.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux