Свято хліба у бібліотеці для дітей «Промінець» ЦБС «Свічадо» (фото)


Як тепло пахне хліб! Любов'ю трударів, і радістю земною, і сонцем, що всміхалося весною, іІ щастям наших неповторних діб. Духмяно пахне хліб.
У бібліотеці для дітей «Промінець» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації відбулося свято хліба. Організовуючи захід, бібліотекарі мали на меті докладно розповісти дітям про працю хліборобів, механізаторів і пекарів та навчити дітей дбайливо та бережливо ставитись до рідної землі.
Бібліотекар І категорії Наталія Олександрівна Горобець підготувала для дітей пізнавальну книжкову виставку «Нема долі без солі, а без хліба – життя» та розповіла про таке: «Історія хліба – велична, довга і цікава. Це – одночасно і історія людської цивілізації. В усіх кінцях світу вчені-археологи знаходять стародавні поселення. А в них – зерно. В Середній Азії, Іраці, Північній Африці – пшеницю. В країнах Сходу – рис. У Південній Америці – кукурудзу. Майже сім тисяч років тому поселення хліборобів виникли на берегах Дніпра, Південного Бугу, Дністра. Одне з них археологи виявили під час розкопок у селі Трипілля поблизу Києва. Під шаром грунту тут знайшли мотику із рогу оленя, камінне деко, на якому пекли перший хліб: круглі, наче сонце, паляниці». Після розповіді присутнім запропонували цікаву вікторину, під час якої кожен охочий міг декламувати віршик чи приказку про хліб, позмагатись у знаннях народних традицій, пов’язаних з хлібом. Маленькі читачі зрозуміли, що хліб – це результат тяжкої праці людей багатьох професій, до яких треба ставитись з великою повагою.
На останок Наталія Олександрівна розрізала запашну паляницю та пригостила нею присутніх на заході.
Шановні користувачі! Чи задумувалися ви, намащуючи маслом кусень хліба, над тим, який хліб вживала на сніданок княгиня Ольга? Чи був хліб на столі у царя Соломона, і якщо так, то який? Наші читачі про все це вже знають. Не залишайте поза увагою цікаву інформацію, приходьте до бібліотеки (http://www.svichado.com.ua/ ).
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини