Святошинські правоохоронці затримали групу квартирних злодіїв, "на рахунку" якої близько 10 крадіжок


Працівники роти патрульної служби Святошинського райуправління міліції столиці затримали двох чоловіків одразу після вчинення квартирної крадіжки.
Міліціонери зацікавилися підозрілими громадянами, які серед білого дня тягли вулицею якісь речі. Вони зупинили чоловіків, аби з’ясувати, звідки та куди вони прямують.
Один тримав сумку, у іншого був рюкзак. Всередині виявилися три ноутбука, жіноча куртка, чоловічий та жіночий наручні годинники, золоті прикраси. Окрім цього, при собі чоловікі мали викрутки та розвідний ключ.
Міліціонери автопатруля негайно викликали слідчо-оперативну групу районного управління міліції для документування кримінального правопорушення. Добре, що чоловіки не встигли далеко відійти від місця скоєння квартирної крадіжки. Відповідно, правоохоронці швидко встановили, звідки винесено майно.
Господарі квартири про вчинення крадіжки дізналися лише від працівників міліції. Їх заспокоїли, що все викрадене їм буде повернено – злодії ще нічого не встигли «реалізувати». Доведеться лише поставити нові замки, а які саме - порадила експерт №8 (від Святошинського РУ) відділу техніко-криміналістичного забезпечення ОВС НДЕКЦ при ГУМВС України в місті Києві Тетяна Маковська. На думку професіоналів, найкращі замки – це так звані «сувальдні» з ключем «метелик». Громадяни їх знають, як сейфові. А найкращий вихід, звичайно, - укласти угоду про охорону житла з Державною службою охорони чи завести собаку бійцівської породи.
Беззаперечні докази чітко вказували на причетність затриманих до крадіжки, і вони, розуміючи, що відмовчуватися немає сенсу, зізналися у вчиненні кримінального правопорушення.
Свої дії 26-річний підозрюваний виправдовує тим, що на його згубну залежність – вживає наркотичний засіб «метадон» - потрібні гроші, а роботи він собі знайти не може. Мовляв, охочих брати на роботу особу з судимістю немає – молодик вже встиг побувати за гратами за злочини, пов’язані з наркотиками. Тому затриманий став вчиняти квартирні крадіжки. Спочатку тренувався, намагався безшумно ламати замки. Виходило не завжди. Розповідає, що перші спроби взагалі були невдалими – замки ламав, а другі двері відчинити не вдавалося, або господарі невчасно поверталися. Одного разу саме відламав ручку вхідних дверей - коли повертається власник житла! Злодій-невдаха кинувся з 14-го поверху сходами, розлючений господар - за ним. На вулиці таки наздогнав. Побоюючись за своє здоров’я, «квартирник» почав кричати переслідувачеві, що, поки той за ним женеться, колеги-«домушники» крадуть у квартирі. Дядько повірив брехунові, і стрімголов побіг назад. До речі, правоохоронці встановили, що той чоловік не став звертатися до правоохоронних органів, бо насправді з квартири нічого не зникло.
Загалом, балакучий фігурант розповів про 10 епізодів крадіжок та спроб. Спочатку «працював» сам, пізніше запропонував 29-річному знайомому, також наркозалежному, але без кримінального минулого, підстраховувати. Товариш стояв «на шухері», поки він – вже досвідчений - зламував замки. Час для справи обирали переважно у першій половині дня. «Трофеями» крадіїв ставала комп’ютерна техніка, фотоапарати, комп’ютерні ігри, ювелірні вироби, а найбажанішими були, звісно, гроші. Крадене одразу ж здавали до ломбарду. До речі, скупник, прекрасно розуміючи, звідки майно, брав все, що йому приносив затриманий, і не проводив товар через касу.
Керівник Святошинського районного управління міліції столиці Ігор Кучма розповів, що районним слідчим відділом відомості про кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України – «Крадіжка». Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від трьох до шести років. На даний час проводиться досудове розслідування. Оперативні служби перевіряють затриманих осіб на причетність до вчинення аналогічних правопорушень на території столиці.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації