Тиждень педагогічної майстерності вчителів в СШ № 76 ім. О. Гончара (фото)
Сучасні уроки — це уроки з використанням інтерактивних методів навчання. Вчителі вищої категорії ділилися досвідом роботи. Колеги відвідували уроки Полєвої Олени Григорівни – вчителя музики, Наумчак Людмили Євгенівни – вчителя української мови та літератури, Биковець Любов Михайлівни – вчителя біології, Галич Наталії Андріївни – вчителя історії і Чепурної Олени Володимирівни – вчителя англійської мови.
На уроці біології Биковець Любов Михайлівна показала будову і роботу серця людини. Урок був надзвичайно цікавим, на якому піднімались проблемні питання людства. Відчутний був зв’язок з життям. А який може бути урок без поезії і музики, адже серце-це і душа, і музика.
Галич Н.А. взяла девіз на уроках історії: «Ми народ, який знає свою історію». Наталія Андріївна розвиває уміння користуватися картою, формує просторову компетенцію, використовує інтерактивні методи на уроках: «Мозковий штурм», «Прес», «Займи позицію» та інші.
Відвідавши урок української мови у 8-Б класі «Присудок і способи його вираження», колеги відмітили, що Наумчак Людмила Євгенівна використовує нестандартні форми роботи. Учні побували за родинним столом, адже весь урок був пронизаний темою родини, про яку неодноразово писав В. Крищенко. На уроці звучала пісня Назарія Яремчука. І саме на такому уроці може сформуватись уявлення учнів про сім’ю, родину, сімейний затишок, родинні традиції. Це все невід’ємно було поєднано з поняттям «присудк».
Чепурна О.В. проводить уроки англійської мови динамічно, змінюючи один вид діяльності на інший. Активно використовує дидактичні ігри, прийоми роботи, що здійснюють взаємозв’язок навчальної та ігрової діяльності, що створює великі можливості для розвитку комунікативних навичок учнів.
А у вчителів Полєвої Олени Григорівни і Смірнової Євгенії Сергіївни, які показали бінарний урок «Музика як мова почуттів», можна було прослухати з уст семикласника уривок з Гете «Вільшаний король» мовою оригіналу, тобто німецькою, на фоні музики Шуберта «Вільшаний король». Адже музика нерозривно зв’язана з поезією, і в цьому ми на уроці переконалися.
Таке взаємовідвідування уроків учителями є надзвичайно корисним, оскільки дає змогу педагогам інших дисциплін поглянути на процес навчання своїх колег, їхню методику, знахідки, професійні знання, навички та вміння – і просто немов побувати в театрі.