Тиждень української мови в середній загальноосвітній школі № 223 (фото)
Мово моя українська, мово моя материнська. Любов до Батьківщини неможлива без любові до рідного слова. Тільки той може осягти своїм розумом і серцем красу, велич і могутність Батьківщини, хто збагнув відтінки й пахощі рідного слова, хто дорожить ним, як честю рідної матері, як колискою, як добрим ім’ям своєї родини.
В.О. Сухомлинський
Рідне слово… Скільки в тобі чарівних звуків, животворного трепету і вогню! Скільки в тобі материнської лагідності і доброти, мудрості земної, закладеної ще славними предками вільнолюбними! Що може бути дорожчим для людини, як рідне слово?
Школа повинна викликати в дітей стійкий інтерес до художнього слова, систематично прилучати їх до великих цінностей духовної культури. Виховання учнів засобами художньої літератури здійснюється не тільки на уроках, а й у процесі найрізноманітніших позакласних заходів.
В українського народу є багато радісних свят, які відповідають його потребам, стану душі, характеру, традиціям. Напередодні Дня української писемності в школі пройшов Тиждень української мови і літератури.
На кожен день тижня планувався цікавий загальношкільний захід. На початку тижня учні школи з цікавістю переглянули музичну композицію «Рідну землю, де живем, Україною зовем». Учнями були підготовлені виставки стіннівок «Ти наше диво калинове» та конкурсних робіт на кращий малюнок «Сторінками прочитаних творів».
Протягом тижня старшокласники підготували і провели для учнів початкових класів захоплюючі мовні вікторини, інтелектуальні ігри, лінгвістичні турніри, мовно-літературні конкурси веселих та кмітливих. Збагатити знання дітей допомогли усні журнали «Мандрівка в країну писемності», «Цікаве мовознавство», «У світі власних назв», змагання юних словесників «Люби, вивчай рідну мову!», «Буду я навчатись мови золотої». Та особливою подією в школі стало свято рідної мови. До нього старанно готувалися і вчителі, і учні.
На святі обдаровані школярі розкрили свої таланти, показали вміння і співати, і танцювати, виразно читати вірші. До проведення свята долучалися учні старших і середніх класів. Свято рідної мови не залишило байдужим нікого. А виставка народно-прикладного мистецтва «До витоків» дала можливість пригадати історію нашого народу. Адже наша мова бере початок із сивої давнини. І шлях її розвитку – тернистий шлях боротьби. Багато вона пережила. Тепер, коли Україна стала самостійною, незалежною державою, нарешті відкривається широкий простір для її вільного розвитку. Тож нам потрібно знати, берегти і збагачувати велике надбання нашого народу – рідну українську мову.