Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Цикл бібліографічних оглядів на допомогу освітнім програмам «Я в серці маю те, що не вмирає…» пройшов В Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» (фото)

Опубліковано 20 вересня 2013 року о 15:30

«Її мужнiсть, пристрасність  борця, її  стiйкiсть,

її непохитнiс ть у бiдi,- властивостi, якi

вирізняють не лише поезiю, а й життя великої

Лесi Українки.»

М.Бажан

 

В Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації пройшов  огляд літератури  із циклу бібліографічних оглядів на допомогу освітнім програмам. В заході активну участь  взяли  учні загальноосвітнього навчального закладу №222 під керівництвом педагога Мінько Надії Михайлівни.

Бібліотекар І категорії  Євженко Людмила Василівна ознайомила дітей з   літературою про життя і творчість Лесі Українки, продемонструвала всесвітньо відомі твори: «Лісова пісня», «Бояриня», «Русалка» та інші.  З великим захватом  молодь проглянула документальний фільм «Леся Українка» про велику українську поетесу, феноменальну жінку, яка не зламалася під гнітом невиліковної хвороби і переплавила своє безмежне горе у вогні творчої фантазії.

Леся Українка (Лариса Петрівна Косач, в одруженні - Квітка) народилася 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському. Її батько був поміщиком, володів землею в Чернігівській, Волинській і Полтавській губерніях. Замолоду він захоплювався демократичними ідеями, був учасником студентських революційних гуртків. Мати Лесі - письменниця Олена Пчілка. Саме мати дала доньці все: талант, освіту, літературну долю, придумала для неї псевдонім. Ще зовсім молодою дівчиною Олена Пчілка дала собі слово, що її діти будуть розмовлятимуть українською мовою, будуть залучені до народної культури, - і дотримала його.

Про Лесю Українку написано багато. Іван Франко особисто знав поетесу, цікавився її творчістю, писав критичні статті про її окремі твори та збірки і своїм геніальним пером створив образ Лесі Українки як митця, який був налаштований лише на боротьбу. «Се талант сильний, наскрізь мужній, хоч не позбавлений жіночої грації і ніжності», «її поезія - то огнисте оскарження того дикого світу самоволі, під яким стогне Україна», «...поетеса залишається чи не одиноким мужчиною на всю новочасну соборну Україну» - такі та подібні вислови Івана Франка про творчість Лесі Українки сприяли тому, що у свідомості багатьох людей утворився образ жінки-революціонера із чоловічим характером. Слова Максима Тадейовича Рильського, який назвав Лесю «Жанною Д'Арк нашої літератури», доповнили цей образ і закріпили його назавжди.

Центральна районна бібліотека ЦБС «Свічадо» запрошує всіх бажаючих  до перегляду літератури, присвяченої життєвому та творчому шляху великої української письменниці, до уваги відвідувачів документальний фільм «Леся Українка», який можна переглянути у Інформаційному центрі бібліотеки, та велика підбірка творів Лесі Українки.

 

Джерело: управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux