Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Творча конференція «Образ божої Матері» відбулася у СЗШ № 235 (фото)

Опубліковано 02 грудня 2015 року о 12:42
фото

1 грудня 2015 року, напередодні свята Введення Богородиці, в середній загальноосвітній школі №235 ім. В. Чорновола відбулася творча конференція «Образ божої Матері», на якій підсумували знання учнів з історії, образотворчого мистецтва, музичного мистецтва та трудового навчання.

Шанування Богородиці прийшло на наші землі з Візантії разом з християнством. Першою церквою Богоматері в Києві був собор Успіння Пречистої Богородиці (Десятинна церква) збудований святим Володимиром Великим. Князь Ярослав Мудрий збудував Храм Благовіщення на Золотих Воротах і в ньому у 1037 році прилюдно віддав наш народ під опіку Божої Матері. Князь Володимир Мономах у своїх споминах написав, що перемогу над половцями завдячує Богові і Пресвятій Діві Марії. Князі, йдучи в похід проти половців 1103 року, складали обіти Богові і Богородиці. Князь Ігор Святославович герой епосу "Слово о полку Ігоревім", після своєї втечі з полону пішов з поклоном до чудотворної ікони Божої Матері.

Найдавніше зображення Пречистої Діви Марії датоване II-III ст. в катакомбах святого Маркела. У 431 р. на Ефеському соборі було прийнято догму про Богоматеринство Діви Марії. Особливого поширення набув іконографічний тип Богородиці - Оранта. Матір Божу Покрову особливо шанували козаки як заступницю у боротьбі за православну віру. Особливо урочисто це свято проходило у головній святині Запорізької Січі – храмі св.Покрови.

У всі часи, через свою майстерність, іконописці намагались надати на іконах лику Богородиці краси, ніжності, величі і достойності.

Безсмертний образ праведної жінки-матері, який втілював у собі ідею вічного життя, ідею заступництва та спасіння, був і є чи не найулюбленішим і глибоко шанованим серед українців. Глибоко гуманістичні споконвічні традиції ставлення до жінки-матері були підхоплені й розвинені у творах українського мистецтва.

Під час конференції учні 7-го класу повідомили про Різдво Діви Марії, розповіли присутнім про 8 ікон Божої Матері: «Живоносне джерело», «Скоропослушницю», «Покрову», «Почаївську», «Семистрільну», «Подательку розуму», «Вишгородську» та «Нерушиму стіну», а учениці 8-го класу виконали пісню «У Назареті розцвіла лелія». На завершення заходу прозвучала пісня «Київська Русь».

У ході конференції було презентовано виставку ікон Богородиці, виготовлених учнями 8-Б спільно з їхніми батьками та вчителями.

Гостями заходу були: настоятель храму ікони Божої Матері «Живоносне джерело» о. Валерій Семанцо, священик храму о. Роман Баранов та настоятель храму святителя Дмитра Ростовського о. Олексій.

Учасники подякували Антоніні Олексіївні Данковській, класному керівнику 8-Б, учням класу, Ганні Миколаївні Мильчик, вчителю музичного мистецтва та Анастасії Іванівні Штефан, заступнику директора з виховної роботи за проведений захід.

 

Джерело: управління освіти, молоді та спорту


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux