Творча подорож викладача КДМШ №23 Тетяни Стефанишиної (фото)


Викладач вокально-хорового відділу (класу сольного академічного співу) Київської дитячої музичної школи №23 відділу культури та охорони культурної спадщини Тетяна Стефанишина здійснила творчу подорож з концертною програмою до Летичіва, що на Хмельниччині.
З ініціативи Світлани Острової, відомої органістки та композитора й отця Адама Пшивускі відбувся святковий концерт «Від Воскресіння до Вознесіння. Величальні співи Діві Марії» у Санктуарію Летичівської Богородиці, що в смт. Летичів Хмельницької області.
Надзвичайно господарний отець Адам дбає про красу храму не лише духовну, а й естетичну. У внутрішньому дворику, де встановлено пам’ятник святому папі Івану Павлу ІІ, по особливому затишно та втаємничено. Здається, тут заблукала ще не одна мелодія чи то органу, чи скрипки, а може якась непроспівана солов’їна пісня. У такому історичному і величавому храмі і співається якось особливо, натхненно, і музика звучить немов кришталеві передзвони. Стародавній 20- голосний орган, клавіш якого лишень торкнулися руки маестро Острової, поніс у піднебесся чарівні звуки мелодій сучасних українських та зарубіжних композиторів.
Неперевершені піснеспіви у виконанні Тетяни Стефанишиної чарували вдячного глядача. Звучали твори Фрідеріка Шопена «Весна», Йозефа Венсля «Ave Maria», Вольфганга Амадея Моцарта «Ave verum», Каміла Сен-Санса «Ave Maria», Ральфа Мануеля «Алілуя», Фелікса Нововейського польські фантазії для органа, Доменіка Циполі Пастораль для органа і дзвону, Максима Березовського Соната 1 ч для скрипки й органа, Максима Глуховського «Алілуя», Дмитра Бортнянського «Ave Maria», Євгена Льонька «Фольклореска», Світлани Острової «Євхристія» та інші.
Відлунала чарівна музика, а летичівська громада, ще довго не розходилася по домівках, насолоджувалася музикою, тим найпрекраснішим і милозвучним, чим обдарував Бог, кожного, хто створив ці шедеври.
Довідково: Старовинний храм, якому понад 400 років, і в якому знаходиться копія чудотворної ікони Богородиці, пережив дивовижну історію. Кілька разів його було спалено, і врешті зачинено, та все ж таки він відродився і не однієї сотні-тисячі паломників, як з України, так і різних куточків світу чув молитовні подяки і прохання.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини