У Києві цього року планують виконати понад 145 енергоефективних проектів в будинках ОСББ та ЖБК
Цього року в столиці планують виконати 145 енергоефективних проектів у будинках об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) за міською програмою співфінансування «70/30». Із них 63 заявки на виконання різноманітних енергоефективних робіт відповідна конкурсна комісія прийняла цього року, ще 82 проекти, розпочаті минулого року, завершать у поточному. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Він зауважив, що попри нелегкі економічні обставини, спричинені війною, місто шукає можливості для виконання енергоефективних робіт у житлових будинках.
«Енергоефективність була і є пріоритетом для міста, адже виконання таких робіт дозволяє не лише покращити комфорт і технологічність системи теплопостачання, а й суттєво зменшити вартість комунальних послуг. Кожен житловий будинок, що долучився до муніципальних програм співфінансування, є важливим пазлом у досягненні енергетичної незалежності міста, особливо коли воєнна агресія націлена на наші енергетичні системи. Тому цього року на енергоефективні роботи в житловому фонді Києва буде спрямовано майже 200 млн грн», – зазначив Петро Пантелеєв.
Завдяки програмі у житлових будинках мешканці можуть виконати наступні роботи:
- встановлення, капремонт та реконструкцію теплових пунктів;
- капремонт та утеплення фасадів;
- капремонт і теплоізоляцію дахів та підвальних перекриттів;
- заміну вікон та дверей на енергозберігаючі у місцях загального користування;
- капремонт (реконструкцію, модернізацію) внутрішньобудинкових інженерних мереж;
- встановлення будинкових лічильників теплової енергії та/або гарячої води;
- капремонт (реконструкцію, модернізацію) систем електричного освітлення із заміною освітлювальних приладів у місцях загального користування на енергоефективні та/або зі встановленням датчиків руху для регулювання освітленості в місцях загального користування;
- реконструкцію або технічне переоснащення систем електропостачання та/або теплопостачання та/або гарячого водопостачання із застосуванням відновлюваних чи альтернативних джерел енергії;
- капремонт (реконструкцію, технічне переоснащення) внутрішньобудинкового електричного обладнання;
- інші енергоефективні заходи.
Нагадаємо, цього року, щоб охопити більше проектів, прийом заявок продовжили на два місяці, і профільний департамент завершив цю роботу в кінці лютого.