У Київській дитячій музичній школі №23 пройшов вечір старовинної музики


Запалені свічки, приглушене світло ліхтарів створили атмосферу затишку, а цікаві вступні коментарі-розповіді Анни Олександрівни перенесли слухачів у епоху барокко 17-18 століття та налаштовували на відповідне емоційне сприйняття творів.
Так, як і в образотворчому мистецтві, архітектурі цього періоду, так і в музиці, характерною особливістю стають достатньо чудернацькі форми, пишність та динаміка. Розширюються рамки жанрів, з’являється та розвивається такий жанр як опера, ораторія, народжується арія, увертюра.
Саме в епоху барокко розвиток і доступність клавішних інструментів став поштовхом до розвитку камерної музики. Інструментальна музика стає більш популярною, ніж вокальна. Улюбленими інструментами епохи барокко стають орган та клавісин. Часто звучать твори композиторів: Т Й.С.Баха, Г.Ф. Генделя, А.Кореллі, А.Вівальді, А.Альбіноні, Г.Перселл. Видатними представниками цього часу у Франції стають клавісиністи Ж.Рамо, Куперен, Ж.Б.Люллі та інші.
У програмі «Концерту старовинної музики» прозвучали твори Й.С.Баха: Арія з месси «Страсті по Матвею», у виконанні викладачів школи Альфії Халілової та Мирослави Вайсберг; «Полонез», у виконанні учениці 5 класу Марини Гильманової (гітара); «Менует» із сюїти сі мінор, у виконанні учениці 4 класу Анни Квітки (флейта); 2-х голосна Інвенція для фортепіано, у виконанні учениці 6 класу Олександри Білоус; твори Г.Ф.Генделя: «Менует», у виконанні викладача Павла Бакалова (скрипка) та учня 9 класу Сергія Якубенко (клавісин); «Аллеманду» ре мінор, у виконанні учениці 3 класу Даші Кордуб (фортепіано).
У виконанні Павла Бакалова та учениці 6 класу Руслани Кравченко прозвучав твір А. Кореллі «Ларго» з сюїти мі мінор (скрипка); та «Арія мі мінор» І. Маттесона, у виконанні Павла Бакалова та учениці 6 класу Ольги Пастернак. Викладачі Ірина Дьяченко (сопілка) та Лариса Ігве (флейта) виконали Дует із сонатини ля мінор 1 ч (Ж.Б.Люллі.).
Крім інструментальної музики, слухачі мали можливість послухати і вокальну академічну музику - арію з ораторії Г.Ф. Генделя, у виконанні викладача Тетяни Стефанишиної та арію Дидони з опери «Дидона і Еней» (Г. Перселл), у виконанні її випускниці Ангеліни Власенко, концертмейстер Анастасія Шаріна.
Високо оцінили слухачі виступ вокалістів: Дар”ї Максимчук, яка виконала арію А. Вівальді «Прийди, о мой любимый», та Ірини Кравченко, у її виконанні прозвучала «Песня Пастушки» Дж. Перголезі. Особливої уваги заслуговує звучання старовинної англійської пісні «Зеленые рукава», в обробці невідомого композитора 17 століття, яку виконав квартет гітаристів (учнів 3 класу) у складі Богданни Ляпунової, Насті Ковальчук, Микити Шульгіна та Миколи Цимбалова.
Вечір старовинної музики завершився популярним твором Й.С Баха «Шутка» із оркестрової сюїти сі мінор, в перекладі Е. Денисової для фортепіанного дуету, у виконанні викладачів Оксани Молганової та Світлани Смолінської.
Свято музики завершилося, а слухачі, ще довго не відпускали музикантів, обдаровуючи їх щирими оплесками та квітами.
Відділ культури та охорони культурної спадщини щиро дякує викладачам та учням дитячої музичної школи № 23 за чудовий виступ, душевне тепло та гарний настрій і бажає їм творчої наснаги та нових високих досягнень у чарівному світі музики.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації