Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У Київській дитячій музичній школі №23 пройшов вечір старовинної музики

Опубліковано 19 грудня 2014 року о 12:54
фото

Напередодні у «Музичній вітальні» Київської дитячої музичної школи № 23 (директор - Анікєєнко Алла Ігорівна) відділу культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, відбувся мистецький захід «Концерт старовинної музики» за участю учнів та викладачів школи. Організувала та провела свято провідний викладач фортепіанного відділу Бородіна Анна Олександрівна.

Запалені свічки, приглушене світло ліхтарів створили атмосферу затишку, а цікаві вступні коментарі-розповіді Анни Олександрівни перенесли слухачів у епоху барокко 17-18 століття та налаштовували на відповідне емоційне сприйняття творів.

Так, як і в образотворчому мистецтві, архітектурі цього періоду, так і в музиці, характерною особливістю стають достатньо чудернацькі форми, пишність та динаміка. Розширюються рамки жанрів, з’являється та розвивається такий жанр як опера, ораторія, народжується арія, увертюра.

Саме в епоху барокко розвиток і доступність клавішних інструментів став поштовхом до розвитку камерної музики. Інструментальна музика стає більш популярною, ніж вокальна. Улюбленими інструментами епохи барокко стають орган та клавісин. Часто звучать твори композиторів:  Т Й.С.Баха, Г.Ф. Генделя, А.Кореллі, А.Вівальді, А.Альбіноні, Г.Перселл. Видатними представниками цього часу у Франції стають клавісиністи Ж.Рамо, Куперен, Ж.Б.Люллі та інші.

У програмі «Концерту старовинної музики» прозвучали твори  Й.С.Баха:  Арія з месси «Страсті по Матвею», у виконанні викладачів школи  Альфії  Халілової та Мирослави Вайсберг; «Полонез», у виконанні учениці 5 класу Марини Гильманової (гітара);  «Менует» із сюїти сі мінор,  у виконанні учениці 4 класу Анни Квітки (флейта); 2-х голосна Інвенція для фортепіано, у виконанні учениці 6 класу Олександри Білоус; твори Г.Ф.Генделя: «Менует», у виконанні викладача Павла Бакалова (скрипка) та учня 9 класу Сергія Якубенко (клавісин); «Аллеманду» ре мінор, у виконанні учениці 3 класу Даші Кордуб  (фортепіано).

У виконанні Павла Бакалова та учениці 6 класу Руслани Кравченко прозвучав твір А. Кореллі «Ларго» з сюїти мі мінор (скрипка);  та «Арія мі мінор» І. Маттесона,  у виконанні Павла Бакалова та учениці 6 класу Ольги Пастернак. Викладачі Ірина Дьяченко (сопілка) та Лариса Ігве (флейта) виконали Дует із сонатини ля мінор 1 ч (Ж.Б.Люллі.).

Крім інструментальної музики, слухачі мали можливість послухати і вокальну академічну  музику - арію з ораторії Г.Ф. Генделя, у виконанні викладача Тетяни Стефанишиної та арію Дидони з опери «Дидона і Еней» (Г. Перселл), у виконанні її випускниці Ангеліни Власенко, концертмейстер Анастасія Шаріна.

 Високо оцінили слухачі виступ вокалістів: Дар”ї  Максимчук, яка виконала  арію А. Вівальді «Прийди, о мой любимый», та Ірини Кравченко, у її виконанні  прозвучала  «Песня Пастушки» Дж. Перголезі. Особливої уваги заслуговує звучання  старовинної англійської пісні «Зеленые рукава», в обробці невідомого композитора 17 століття, яку виконав квартет гітаристів (учнів 3 класу) у складі Богданни Ляпунової,  Насті Ковальчук, Микити Шульгіна та Миколи Цимбалова.

Вечір старовинної музики завершився популярним твором Й.С Баха «Шутка» із оркестрової сюїти сі мінор, в перекладі Е. Денисової  для фортепіанного дуету,  у виконанні викладачів Оксани Молганової та  Світлани Смолінської.

Свято музики завершилося, а слухачі, ще довго не відпускали музикантів, обдаровуючи їх щирими оплесками та квітами. 

Відділ культури та охорони культурної спадщини щиро дякує  викладачам та учням дитячої музичної школи № 23 за чудовий виступ, душевне тепло та гарний настрій і бажає їм творчої наснаги та нових високих досягнень у чарівному світі музики.

 

Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux