У КНП «КДЦ» Святошинського району відбулося заняття з проведення медичного сортування постраждалих внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій (фото)


У КНП «КДЦ» Святошинського району (вул.Симиренка, 10) 3 жовтня заступником директора з медичної частини Володимиром Федоровичем Нодь проведено заняття на тему: «Проведення медичного сортування постраждалих внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій».
Медичне навчання працівників «КДЦ» проводилося відповідно до наказу МОЗ України від 18.05.2012 №366 «Про затвердження загальних вимог щодо проведення медичного сортування постраждалих і хворих та форм медичної документації».
Були присутні: завідувачі філіями та структурними підрозділами, старші медичні сестри.
Зокрема, було детально опрацьовано етапи медичного сортування. Заступник директора зазначив, що працівники закладів охорони здоров’я (ЗОЗ), які надають амбулаторну допомогу, забезпечують І-й етап сортування постраждалих.
На І-му етапі сортування, що проводиться біля місця виникнення надзвичайної ситуації, визначено такий обсяг медичної допомоги:
- у дорослих перевіряють наявність дихання та, за потреби, відновлюють прохідність дихальних шляхів;
- визначають капілярний пульс;
- визначають стан свідомості;
- у дітей до 8 років для відновлення дихальних шляхів при відсутності дихання виконується 5 штучних вдихів.
Тривалість проведення І-го етапу медичного сортування становить не більше 60 сек. На цьому етапі медичний персонал позначає постраждалих сортувальними браслетами (червоний – постраждалі, у яких під загрозою життя і потребують негайної медичної допомоги; жовтий – тяжко поранені, але стабільні і дозволяють очікувати медичну допомогу; зелений – легко поранені, які мають незначні ушкодження і можуть очікувати медичну допомогу довший термін; темно-фіолетовий / чорний – постраждалі, які не мають шансів на життя / трупи).
ІІ-й етап сортування передбачає надання медичної допомоги на сортувальному майданчику, на етапі транспортування та в приймальному відділенні лікувального закладу – проводиться працівниками бригад швидкої допомоги МНС та лікарями ЗОЗ.
Присутнім було продемонстровано на одному з учасників заняття потрійний прийом Сафара, який виконується для покращення прохідності дихальних шляхів, та прийом Хеймліка, що виконується під час потрапляння чужорідного тіла в дихальні шляхи.
Джерело: КНП «Консультативно-діагностичний центр» Святошинського району міста Києва