«У пташиному царстві» - виставка дитячих малюнків в підліткових клубах ЦСПК «Щасливе дитинство» (фото)
Уже збільшився день, сонечко прогріло повітря і пригріло землю, зазеленіло листячко на березах, в біле вдяглися абрикоси, а ліси та сади сповнюються птахами. Ми вже чекаємо, як зацвірінькають, затьохкають, защебечуть птахи, даруючи нам по-справжньому весняний настрій.
1 квітня в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» щорічно відзначають Міжнародний день птахів. Саме 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, але ще час, коли більшість пернатих повертається додому із зимівель. Повернення птахів святкують також як прихід весни.
У підліткових клубах за місцем проживання Централізованої системи підліткових клубів «Щасливе дитинство» управління у справах сім'ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві адміністрації до Міжнародного дня птахів розгорнуто виставки дитячих малюнків «У пташиному царстві». Педагоги виховують у дітей любов до пернатих друзів і турботу про них. Ця турбота допомагає у вихованні любові до рідного краю, до природи, до всіх живих істот, спонукає до їх збереження та захисту.
День птахів вихованці ЦСПК «Щасливе дитинство» святкують навесні, але дбають про них цілий рік. Узимку діти організовували їдальні-годівнички для пернатих друзів, які зимують у нас – горобчиків, синиць, коноплянок і голубів. Постійно підгодовували пташок крихтами хліба, різним зерном, навіть салом. Тяжко птахам узимку. За статистикою, зиму переживає лише одна з десяти синичок. Тільки наше добро збереже чарівний світ природи. А веселі гаї та діброви, парки і сквери будуть сповнені пташиного гомону.
У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. 87 видів птахів занесені до Червоної Книги України (2009 р.). Порівняно з попереднім виданням (1994) до нового було включено на 20 видів більше. До тих, що зникають, на Київщині належать: очеретянка прудка (Acrocephalus paludicola), лелека чорний (Ciconia nigra), шуліка рудий (Milvus milvus), баклан малий (Phalacrocorax pygmaeus), кулик-довгоніг (ходуличник) (Himantopus himantopus), коловодник ставковий (поручайник) (Tringa stagnatilis), баранець великий (дупель) (Gallinago media). В Україні рідкісним є кожен восьмий-десятий вид птахів.
Пам’ятаймо, що від нашої поведінки часто залежить доля птахів, адже навіть голосна розмова, просто людська присутність можуть примусити пернатих покинути місця, де вони не один рік жили, а знайти нові досить складно. Квіти, дерева, ріки, озера, ліси, звірі, птахи – це природа, яка нас оточує. Про неї ми мусимо піклуватись, охороняти її, щоб наступні покоління теж могли милуватись та захоплюватися цією чарівною красою.
Джерело: управління у справах сім'ї, молоді та спорту