У СШ № 185 ім. В. Вернадського відбулося свято Масляної (фото)
Масляна - стародавнє слов'янське свято, що дісталося нам у спадок від язичницької культури. Вона справляється за сім тижнів до Великодня і доводиться на період з кінця лютого до початку березня. Це - веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи. Навіть млинці, неодмінний атрибут масниці, мали ритуальне значення: круглі, рум'яні, гарячі, вони являли собою символ сонця, яке все яскравіше розгоралося, подовжуючи дні.
За старих часів Масляна вважалася найвеселішим слов'янським святом, яким відзначали початок землеробських робіт. І хоча сьогодні ми не так фатально прив'язані до землеробського циклу, як наші предки, Саме це й вирішили зробити у СШ № 185 ім. В. Вернадського.
Учні 6-Б класу разом зі своїм класним керівником Шульгою Н.В. та батьками влаштували справжнє свято Масляної для своїх друзів з 6-х класів та вчителів – зі смачними млинцями, справжніми українськими варениками з сиром та пирогами з «секретом». Навіть опудало Зими самі зробили з сіна, щоб потім, в останній день Масляної, його спалити, як робили це наші далекі предки.
Масляна, як відомо, - це перехід від Зими до Весни. Наші предки вірили: рядженими, піснями, танцями та різними заклинаннями можна прогнати Зиму та накликати Весну.
Разом з гостями свята діти приймали участь у веселих іграх та конкурсах – робили справжній пиріг з яблуками та корицею, поїдали зроблені напередодні вареники – хто більше з’їсть за хвилину; передавали одне одному по колу віночок – символ сонця, поставили маленьку виставу та співали обрядові пісні. Але найбільше усім сподобався веселий конкурс «Надкуси млинець», умовою якого було зробити у млинчику якомога більше дірочок. Переможець цього конкурсу виграв з рахунком 42 дірки!
Ну, і звичайно, в кінці усіх гостей почастували смачними варениками, млинцями та пирогами. З гарним настроєм усі розійшлися по домівкам, несучи в серці частинку весни, тепла й доброти.