Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У Святошино відбувся фінальний етап Всеукраїнського конкурсу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням китайської мови (фото)

Опубліковано 07 травня 2014 року о 17:47

Китай завжди був для України особливим партнером. І параметри цих тісних і довірливих відносин криються не тільки в тому, що ця країна - зовнішньоторговельний партнер нашої країни, але і в безлічі культурних, духовних , торгових  і багатьох інших ланцюжків , що пов'язують дві держави.

Сучасні українсько-китайські відносини - це багатосторонній діалог, що охоплює практично всі сфери. І тут мова йде не просто про велику кількість реалізованих проектів , а про їх якісні складові- адже більшість з них спрямовані на створення унікального двостороннього продукту .

Один з них - міжнародний конкурс з китайської мови серед студентів і школярів з символічною назвою «Китайська мова – міст дружби». Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу серед учнів загальноосвітніх  навчальних закладів з поглибленим вивченням китайської мови щиро відкрив свої двері учасникам змагань 29 квітня 2014 у Київській гімназії східних мов № 1.

Хочеться зазначити, що велику допомогу в проведенні конкурсу надав Інститут Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Місія Інституту Конфуція — сприяти зростанню розуміння Китаю та китайської культури в усьому світі, розвивати дружні взаємини Китаю з іншими країнами, зокрема з Україною. Навчання в Інститутах Конфуція орієнтовано на специфіку співпраці з Китаєм.

Педагогічний колектив та учні, на чолі з в. о. директора Київської гімназії східних мов №1  Вербицькою Оленою Валентинівною, зробили все, щоб конкурсні змагання з володіння  китайською мовою та знання культури Китаю перетворилися на справжнє феєричне свято.

На святі дружби та знань були присутні Його Високоповажність Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки Чжан Сіюнь; радник Посольства Китайської народної Республіки Чен Вей; секретар з питань освіти Посольства Китайської народної Республіки Ван Цзінго; заступник міністра освіти і науки України Олексій Сергійович Дніпров; директор Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександр Гончаренко; директор Інституту Конфуція від китайської сторони Сунь Кевень, представники Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України та управління освіти Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації на чолі з Мирославом Корбецьким, викладачі китайської мови київських вишів.

Його Високоповажність Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки Чжан Сіюнь привітав присутніх і зазначив, що «Китайська мова - міст дружби» є всесвітнім конкурсом, який проводиться щорічно під патронатом організації з поширення китайської мови в світі «Ханьбань».

Цей конкурс покликаний сприяти взаєморозумінню юних учнів всього світу і поглибленню їхньої дружби за допомогою проведення конкурсів китайської мови і шляхом культурних обмінів.

До учнів і гостей свята звернувся начальник управління освіти Святошинської районної в м.Києві державної адміністрації Мирослав Богданович Корбецький.

За його словами, учні отримали можливість не тільки показати свій рівень володіння китайською мовою, знаннями культури Китаю, а й розкрити свої таланти в галузі художньої самодіяльності, знайшли багато нових друзів серед носіїв мови і, що важливо, участь у конкурсі допомогла їм подолати мовний бар'єр.

Відкриваючи Всеукраїнський конкурс з китайської мови  «Китайська мова – міст дружби»,  Олена Валентинівна Вербицька, в. о. директора Київської гімназії східних мов №1, привітала почесних гостей свята, педагогів – викладачів китайської мови, учасників конкурсу, батьків.

У своєму виступі вона наголосила, що ці змагання вже стали олімпіадою з китайської мови, яка привертає увагу всіх, в усьому світі, хто вивчає китайську мову. Учасникам потрібно прикласти зусилля, розкрити перед присутніми свій творчий талант, знання мови та культури  Китаю, щоб перемогти та взяти участь у фіналі конкурсу, який, за традицією, відбудеться у Китайській Народній  Республіці.

Уважно спостерігало за конкурсантами суворе журі, до складу якого увійшли високоповажні гості та викладачі китайської мови Київських ВНЗ: радник Посольства Китайської Народної Республіки Чен Вей; український директор Інституту КонфуцІя при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка Гончаренко Олександр; посланий Урядом Китайської Народної Республіки учитель-носій китайської мови Фей Да (м. Рівне); учитель Луганського Інституту Конфуція Чхенг Лі; представник компанії «LENOVO» в Україні Жоу Вей Дзе; посланий Урядом Китайської Народної Республіки учитель-носій китайської мови Тхун Лі Лі (м. Київ); вчитель-методист Київської гімназії східних мов №1 Павленок Тетяна Василівна.

Традиційно конкурс проводиться в 3 етапи: монолог на задану тему, відповіді на питання про Піднебесну  і номер художньої самодіяльності (пісня, танець, каліграфія, ушу та інше).

Глядачі гаряче підтримували своїх учасників і «заряджали» їх своєю енергією, а ті, в свою чергу, прагнули продемонструвати все, на що здатні.

Переможцем конкурсу стала учениця 10-А класу Київської гімназії східних мов №1 Дарина Старовойт, яка отримала путівку на фінал конкурсу в Пекіні. Вона змогла заворожити суддів і глядачів чудовим знанням китайської мови, історії та культури цієї країни, а також своєю акторською майстерністю.

Ще один учасник конкурсу – Лі Артем – учень 10-А класу, який посів друге місце, відвідає цей конкурс, але вже в якості «групи  підтримки».

Для кожного фіналіста стежинки знань з мовознавства, культури, історії, суспільного життя вливаються і об`єднуються в одну безкрайню, необмежену дорогу, ім`я якої - співробітництво, діалог порозуміння, зближення та збагачення культур двох великих народів України і Китаю.

Тож потенціал для майбутніх звершень та досягнення мети – необмежений.

 

Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю за поданням управління освіти


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux