У Святошинському районі відбувся інформаційний день проекту “Engagierdich! – Збережи енергію!” «Роль учнівського самоврядування у впровадженні енергозберігаючих проектів» (фото)


Сьогодні вже нікого не треба переконувати у винятковій важливості енергетичного чинника у повсякденному житті кожного з нас та планети загалом. Глобальна зміна клімату, спричинена людською діяльністю, і, як наслідок, нові загрози для людського добробуту, здоров’я й життя, катастрофічні темпи руйнування екосистем і вимирання видів, швидке вичерпання традиційних енергоресурсів та перетворення енергії на інструмент політичного тиску й шантажу, зростання міжнародної напруги – ці «дорослі» теми, на жаль, входять тепер у дитяче життя ще до повноліття. З іншого боку, саме поколінню сьогоднішніх дітей доведеться жити в умовах енергетичного дефіциту, тож забезпечити їх необхідним знанням, практичними навичками та баченням бажаної перспективи краще завчасу.
Проект “Engagierdich! – Збережи енергію!”, розроблений німецьким Ґьоте-Інститутом у Києві разом з Асоціацією «Енергоефективні міста України», якраз і спрямований саме на таку, а конкретніше, підліткову аудиторію в Україні. Його основна ідея - це підвищення обізнаності школярів з питань енергоощадності та засад функціонування громадянського суспільства за допомогою інтегрованого вивчення німецької мови та інших предметів.
За право взяти участь у проекті змагались 45 шкіл з усієї України. З-поміж них незалежне журі вибрало 4 найкращі, чиї пропозиції, як покращити енергетичну ситуацію у власній будівлі та навколо неї, виявились найцікавішими: спеціалізовану школу № 40 з поглибленим вивченням німецької мови міста Києва, Криворізький гуманітарно-технічний ліцей №129, Першу міську гімназію міста Черкас та Львівськуспеціалізовану школу "Надія" з поглибленим вивченням предметів еколого-правового профілю.
Спершу вчителі німецької мови та фізики з цих шкіл пройшли у вересні спеціальний тренінг з використання сучасних інтерактивних методів навчання в Ґьоте-Інституті в Києві. При цьому кожна школа-учасник проекту отримала “Energiekiste” - невелику валізу, повну демонстраційного обладнання (разом з інструкціями німецькою мовою) для проведення дітьми експериментів з відновними джерелами енергії, оцінювання умов комфорту в приміщенні тощо. Участь у тренінгу взяли також так звані «мультиплікатори» – вчителі з вищезгаданих міст, які раніше набули в Ґьоте-Інституті необхідні кваліфікації з виконання проектів у школах. За його підсумками кожна команда підготувала попередній варіант програми майбутніх проектних днів у своїй школі.
Проектні дні у спеціалізованій школі № 40 відбулись13, 15 і 16 жовтня. Школярі, зокрема,виконали енергоаудит будівлі школи і прилеглої території, за його підсумками розробили й передали шкільній і районній державній адміністраціям свої пропозиції з покращення використання енергії, налагодивши співпрацю з ПП «Обухівміськвторресурси», започаткували у школі збирання паперових відходів …
Усі присутні були запрошені власноруч проекспериментувати разом з учнями СШ № 40, взяти участь в майстер-класах, де можна було випробувати, як працюють прилади для вимірювання тепла приміщень та спостерігати за ефектом від утеплення будинку тощо.
Активними учасниками інформаційного дня стали лідери учнівського самоврядування району, вчителі фізики та батьківська громада району на чолі з головою Батьківської ради Наруцькою Т.В., які наприкінці заходу щиро подякували директору СШ № 40 з поглибленим вивченням німецької мови Полторацькому О.Е та його шкільному самоврядуванню за креативні ідеї та можливості їх реалізації.
Серед шановних гостей :
- Сюзанне Бекер - заступник директора та керівник мовного відділу Goethe-Institut в Україні
- Кіліан Шуберт - експерт з комунікацій, асоціація "Енергоефективні міста України"
- Вадим Литвин - співробітник Київського центру енергоефективності
- Ілля Костров - головний спеціаліст відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
- Ірина Санковська - представник громадської організації "Екологічний клуб" Деснянського району міста Києва
- Тетяна Мельникова - мультиплікатор Goethe-Institut в Украіні
- Ігор Лук'янчук – в.о. начальника управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації
- Лілія Ревуцька – завідувач сектором з питань виховання та правового забезпечення управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації
Кожен з присутніх у залі здобув безцінні знання у сфері енергозбереження.
Сподіваємось, що цей досвід буде корисним для всіх.
Джерело: управління освіти, молоді та спорту.