Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У ЦСПК «Щасливе дитинство» управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації пройшли бесіди «Комп’ютер – причина розвитку сколіозу та погіршення зору» (фото)

Опубліковано 07 жовтня 2013 року о 12:22

Домашній комп'ютер став елементом повсякденного життя, він необхідний для пізнання світу і швидкого отримання потрібної інформації. Сьогодні комп'ютер є вдома майже у 70% київських сімей, а у деяких навіть не один, а декілька. У більшості випадків батьки не забороняють дітям користуватися комп'ютером, справедливо вважаючи, що наявність комп'ютера сама по собі не може породити ніяких проблем. Для того щоб запобігти негативному впливу комп'ютера на здоров'я дитини, крім хорошого монітора і комп'ютерного стола потрібно навчити дитину правильно сидіти за ними і визначити час перебування. З маленьких років потрібно навчити дитину зарядці для спини та очей. Неправильна поза за комп'ютером і невміння розслабити м'язи очей можуть сприяти погіршенню зору у дітей та розвитку сколіозу.

Про розвиток сколіозу та погіршення зору при неправильному поводженні з комп'ютером, про основні правила які допоможуть попередити перевтому очей та порушення постави говорили 1-5 жовтня у підліткових клубах за місцем проживання ЦСПК «Щасливе дитинство».

Найбільш вразливою під час роботи з монітором є система зору. Майже всi, хто працює за дисплеєм, пiсля тривалої роботи скаржаться на втому очей, бiль у них, вiдчуття «пiску», сльозотечу. Тривала робота за дисплеєм часто є причиною зниження гостроти зору. Пам’ятаючи про це, просто треба обмежити час роботи за комп’ютером, особливо якщо це гра, яка вимагає великого зорового напруження (дрiбнi деталi, яскравi кольори). Крім того, пiд час роботи дисплея реєструються незначні рентгенiвське, ультрафiолетове, iнфрачервоне, мiкрохвильове випромiнювання, низько- i ультранизькочастотнi електромагнiтнi поля. Загальна доза опромiнення, навiть у разі щоденної восьмигодинної роботи, становить 0,5% дози, що отримує людина вiд рiзних джерел (флуоресценцiя, сонячне свiтло, радiохвилi тощо). А ось комплексний вплив усiх випромiнювань, якi йдуть вiд дисплея, вивчений мало. Є данi, що під час роботи з дисплеєм впродовж 2-6 годин на день виникає екзема (захворювання шкiри), яку, можливо, спричинює наявнiсть електростатичного та електромагнiтних полiв

Дітям до трьох років не рекомендується сидіти за комп'ютером зовсім. У такому віці малюк і без комп'ютера отримує багато інформації, адже йому необхідно пізнати навколишній світ і відносини між людьми. Дітям старше 3-х років можна перебувати за комп'ютером лише 20 хвилин двічі на тиждень, а повністю користуватися комп'ютером рекомендують навчити дитину лише тоді, коли він піде в перший клас.

П’ятирічним можна займатися по 15 хвилин через день. У дошкiльному вiцi органiзм маляти швидко змiнюється, продовжує формуватися кiсткова система, кисть руки ще перебуває в стадiї розвитку, тому спочатку спостерiгається швидка втома пiсля роботи з клавiатурою. Навантаження на зір у цьому разі надзвичайно сильне – погляд фiксується то на дисплеї, то на клавiатурi. Це може призвести до порушення акомодацiї очей, тобто розвитку втоми очних м’язiв. Гра не повинна включати дрiбних предметiв, бути надто яскравою, мiстити багато чорних i червоних кольорiв.

Час школяра, що проводиться за комп'ютером необхідно строго обмежити, для першокласника він не повинен перевищувати однієї години в день з перервою через 30 хвилин.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) роботу з персональним комп'ютером віднесла до небезпечних, бо їй притаманний фактор постійно діючого стресу, небезпеці піддаються всі життєво важливі органи людини, з'являється ризик виникнення серйозних хвороб.

Електромагнітні поля біля комп'ютера (особливо низькочастотні) негативно впливають на людину і в першу чергу на її центральну нервову систему, викликаючи головний біль, запаморочення, нудоту, депресію, безсоння, відсутність апетиту, виникнення синдрому стресу. Причому нервова система реагує навіть на короткі за тривалістю впливи слабких полів: змінюється гормональний стан організму, порушуються біоструми мозку. Це призводить до погіршення зору, ускладненню серцево-судинних захворювань, зниженню імунітету. При цьому більшість груп м'язів постійно напружені, що призводить до швидкої стомлюваності, сприяє розвитку патологічних вигинів хребта: грудному гіперкифозу, сплощенню шийного лордозу і формуванню сколіозів. Неправильне розташування дисплеїв по висоті - занадто низьке або високе, під неправильним кутом - є головною причиною появи сутулості. Занадто високе розташування дисплея призводить до тривалої напруги шийного відділу хребта, що, зрештою, може призвести до розвитку остеохондрозу. Ненормальний стан хребта може стати причиною захворювання всього організму.

Пам’ятка для батьків

Ось кiлька заходiв, якi допоможуть попередити перевтому малюка:
- обмежте тривалiсть роботи дитини за комп’ютером;
- навчiть доньку чи сина робити гiмнастику для очей;
- правильно обладнайте робоче мiсце;
- використовуйте комп’ютери високих характеристик;
- обирайте високоякiснi програми чи iгри, якi вiдповiдають вiку дитини (вiк вказується на диску з грою).

Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux