У ЦСПК «Щасливе дитинство» відбулися заходи, присвячені Дню Перемоги
Про кожну краплю крові, кожну сльозу, пролиті нашим народом, мають знати нинішні і майбутні покоління. Світла пам’ять про тих, хто поліг на фронтах, загинув від фашистських тортур, повинна стати духовною підмогою для нас на шляху утвердження держави, суспільної консолідації, примирити живих і мертвих незалежно від національності, політичних і релігійних поглядів та переконань. Адже у нас один спільний дім — «Україна» (Л. Кучма).
У підліткових клубах за місцем проживання Централізованої системи підліткових клубів «Щасливе дитинство» управління у справах сім'ї, молоді та спорту Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації з 5 по 10 травня пройшов цикл заходів, приурочених до Дня Перемоги, спрямованих на виховання підростаючого покоління у дусі патріотизму та поваги до історії своєї країни:
- бесіди з історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр. «Спогади про минуле» за участю ветеранів,
- виставка родинних фотографій воєнних років «Не згасити вогонь пам’яті»,
- виставка дитячих робіт «Незабутній подвиг»,
- покладання квітів до пам’ятних знаків та пам’ятників жертвам Великої Вітчизняної війни;
- бесіди-розповіді про боротьбу з німецькими загарбниками «Велич народного подвигу»,
- концерт пісень воєнних років у підліткових клубах «Берегиня» і «Сучасниця».
Діти привітали зі святом мужності і героїзму оборонців-визволителів рідної землі, подякували ветеранам за подвиг, за Перемогу, за приклад патріотизму. Побажали ветеранам міцного здоров’я, благополуччя, мирного неба і сімейного затишку.
Руйнівний воєнний вал двічі прокотився українською землею, не обминувши жодного населеного пункту. Оборонні та наступальні бої, які точилися на її території, стали важливою складовою небаченої битви на просторах від Баренцового до Чорного морів. На території України військові дії тривали з 22 червня 1941 до 28 жовтня 1944 р.. Україна була центральною ділянкою європейського театру воєнних дій. Важкий шлях до Перемоги був позначений героїчними і трагічними сторінками. Наш класик О. П. Довженко занотував у своєму щоденнику в 1941 р., що навколо України точиться добра половина усієї світової війни.
Ніхто не стояв за ціною перемоги над нацистською навалою. «Загальні демографічні втрати України під час Другої світової війни становлять 13-13,5 млн. осіб. Історикам невідомі імена більше 3 млн. загиблих» - повідомив доктор історичних наук, заввідділу історії періоду Другої світової війни Інституту історії України НАНУ Олександр Лисенко на публічній дискусії «Ціна Перемоги: вклад українців у розгром нацизму». Повністю або частково знищені 714 українських міст, 29 тис. сіл, більше 16 тис. промислових об'єктів, 33 тисячі шкіл і навчальних закладів, 18 тисяч лікарень і диспансерів. Без житла залишилися 10 млн. людей. Більш, ніж двісті п’ятдесят українських сіл спалені окупантами дотла…
Сьогодні, коли в Україні час великих випробувань, коли проти нашого народу ведуть неоголошену війну, ми, як ніколи, відчуваємо ціну мирного неба.
Знаємо Ворог буде розбитий! Перемога буде за нами!
Джерело: управління у справах сім’ї, молоді та спорту