У відділенні соціально-медичної реабілітації Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району проведено святковий ранок «Радуйся! Ой радуйся земле, Син Божий народився!» (фото)


Бо перший же праздник – Христовий Новий Рік!
Радуйся! Ой радуйся, земле, Син Божий народився.
Бо другий же праздник – Святоє Рождество!
Радуйся! Ой радуйся, земле, Син Божий народився.
Бо третій же праздник – зішле тобі долю.
Радуйся! Ой радуйся, земле, Син Божий народився.
Зішле всім нам долю, Україні волю.
Радуйся! Ой радуйся, земле, Син Божий народився.
У відділенні соціально-медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих дітей та дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва 14.01.2015 проведено святковий ранок «Радуйся! Ой радуйся земле, Син Божий народився!».
Український народ має свої звичаї і традиції, що сформувалися протягом багатьох століть і освячений віками. Серд них Новорічні і Різдвяні – одні з найулюбленіших і найбажаніших, як для дітей, так і для дорослих. Про січень в народі кажуть: „ Скільки днів – стільки й свят”.
Різдвяно-новорічна обрядовість українців вражає своєю яскравістю, неповторністю символіки й атрибутики. Святковий дідух, солом`яні „Павуки”, різдвяний вертеп, новорічні обряди „Коза” і „Меланка” – все це забезпечувало чарівну атмосферу очікування дива.
І хоча сьогодні ці традиції збереглися лише в далеких селах Прикарпаття та Карпат, у відділенні соціально-медичної реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, розумово відсталих дітей та дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки створили атмосферу давнього свята.
Діти та дорослі з задоволенням прийняли участь в обряді щедрування, „Водіння Кози”, підспівували щедрувальникам „Нова радість стала”. Обрядова Коза в Україні – це символ добробуту і достатку, а воскресіння Кози означало відродження природи, прикликання врожаю, народження нового року. Діти відділення розповіли стародавні новорічні та різдвяні колядки і щедрівки, бажаючи багатства і добробуту оселі. Головна мета колядників – не тільки звеселити господарів але і самим отримати щедру винагороду, а ще й накликати господарям щастя і достаток на наступний рік.
Наприкінці свята заспівали всім колективом щедрівку „Добрий вечір тобі, пане господарю!” Діти отримали яскраві враження, приємні емоції, солодкі подарунки.
Джерело: управління праці та соціального захисту населення Святошинського району.