Учні Святошинського району – активні учасники міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»
В умовах системних змін в освіті, відтворення і зміцнення інтелектуального потенціалу нації, виходу вітчизняної науки і техніки, економіки та виробництва на світовий рівень, інтеграції у світову систему освіти актуальним стає забезпечення належного рівня математичної підготовки підростаючого покоління.
Математика має широкі можливості для інтелектуального розвитку особистості, передусім – розвитку логічного мислення, просторових уявлень і уяви, алгоритмічної культури, формування вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, моделювати ситуації тощо. Практичні вміння і навички математичної діяльності необхідні для майбутнього життя школярів.
Доброю традицією у нашому районі стало проведення Всеукраїнського і Міжнародного математичного конкурсу-чудової гри «Кенгуру без кордонів». Конкурс приваблює школярів своєю нестандартністю і дозволяє брати участь усім бажаючим. Причому виграють не тільки переможці, але й учасники, оскільки конкурс не залишає без уваги жодного з них. Кожен учасник отримує сертифікат відповідного рівня своїх досягнень.
В Україні базовим осередком конкурсу є Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті імені Івана Франка, проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України разом із Міжнародною асоціацією, яка працює під егідою ЮНЕСКО.
Конкурс «Кенгуру» в початковій школі займає важливе місце в розвитку здібностей дітей. Саме в цей період відбувається перше самостійне відкриття особистості. І хоча вони ще зовсім незначні, але в них – паростки майбутнього зацікавлення до математики як науки. Для учнів середньої ланки дає можливість пізнати себе, в більшій мірі утвердитись у власних очах і очах оточуючих. Для старшокласників участь у конкурсі є неабияким досвідом у підготовці до ЗНО.
Багато років у конкурсі беруть участь такі школи, ліцеї і гімназії як №35, №40, №72, №185, №196, №197, №253, №235, № 288, № 297, гімназія «Апогей», гімназія №287, ліцей «ЕКО» №198 та інші.
В навчальних закладах конкурс – це справжнісіньке свято. Учні – у святковій шкільній формі, класні кімнати – святково вбрані, математичні газети, листівки прикрашають коридори та класи. Азарту конкурсу додають фотосесія, за результатами якої визначаються переможці.
Особлива роль відводиться координаторам конкурсу – вчителям математики, справжнім ентузіастам, наполеглива праця яких сприяє популяризації математичної освіти. Це такі вчителі математики Святошинського району: Нікулін О.В, Чумак Н.С., Пендюр О.І.,Федоренко Н.М.,Джемула Л.М.,Ткаченко Л.І., Куцик Н.М., Кірєєва К.Р., Романюк О.В.,Цимбалова Н.В,, Біла О.В.,Бабюк С.Р.,Самохвалова Л.І., Цесаренко О.Ю., Зінькова Л.В., Задира Л.М., Галушко Л.Л., Спалило О.С., Жарій О.Ю., Дятел О.І., Красіков І.В., ЛебедєваН.К., ДзигунН.О., Кузьмичова І.О.,Кравець О.А.,Сидоркін Є.М., Алфьорова І.Ф. та інші.
Міжнародний математичний конкурс показав щорічне збільшення кількості учасників Святошинського району – це праця всіх вчителів, районного і міського методичного центрів, хто вболіває за розвиток математичної освіти.
Джерело: управління освіти