Учні СЗШ № 235 імені В. Чорновола визначали як боротись із підступними алергенними рослинами та карантинними шкідниками (фото)
30 вересня 2014 року, у рамках проведення декади суспільно-природничих дисциплін, в СЗШ № 235 імені В. Чорновола відбулась зустріч інспектором Головної державної фіто-санітарної інспекції з Олександром Васильовичем Ільницьким.
Олександр Васильович окреслив учням мету та завдання служби, розповів про отруйні та карантинні рослини, їх шкоду, шляхи поширення, а головне - про заходи боротьби з ними.
У ході зустрічі учні пригадали твір М.Коцюбинського "Для загального блага", в якому розповідається про роботу фіто-санітарної служби в дореволюційний період.
Діти отримали яскраві плакати із зображенням карантинних рослин і комах із вичерпною інформацією, як діяти при їх виявленні.
Найбільшу цікавість школярів викликала розповідь про шкоду, яку завдають гусениці американського білого метелика, що є небезпечними для майже 300 видів рослин. Серед садових дерев найуразливіші шовковиця, яблуня, груша, слива, айва, черешня, горіх. Гусінь повністю об'їдає листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною. Така дефоліація насаджень призводить до порушення обмінних процесів у рослинах та їх ослаблення у підсумку чого знижується врожайність та захисна, декоративна, естетична функція насаджень, погіршуються умови існування фауни. Гусениці поїдають листя шість-вісім гнізд шкідника на плодовому дереві здатні повністю його знищити.
Агротехнічні заходи полягають у збиранні та знищенні гусениць та кладок яєць АБМ. Гілки з гніздами гусениць обрізають і спалюють. Одне не знищене гніздо дасть тисячі таких гнізд в наступному році.
Детально зупинилися і на обговоренні такої карантинної рослини як амброзія полинолиста, чий пилок є надзвичайно шкідливим для людини. В період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз. Алергію викликають білки-антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, проходить різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми. Агротехнічні заходи полягають у механічному знищенні алергенного бур’яну.
Джерело: управління освіти.