Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

«Українська осінь» вдосконалила мистецькі здібності та таланти учнів Київської гімназії № 154 (фото)

Опубліковано 06 грудня 2013 року о 17:06

Справжнім листопадом цікавих осінніх подій стала проектна діяльність колективу учнів та батьків Київської гімназії № 154 на тему «Українська осінь».

З метою реалізації проекту було заплановано спільне вивчення ознак та прикмет осені, традиційних осінніх занять в цю пору в Україні, розробка та захист індивідуальних творчих проектів, відвідування екскурсій, підготовка свята-презентації.

На уроках української мови та читання, курсу «Я і Україна» (природознавства і громадянської освіти), образотворчого мистецтва та трудового навчання учні знайомилися з творами відомих українських поетів і письменників, присвячених осені, вивчали особливості пори року, знайомилися з народними прикметами та традиційними дійствами українців, такими як ярмарок, досвітки, вчилися самостійно змальовувати красу осені художніми засобами та засобами українського слова. Підсумком першої частини проектної діяльності став захист індивідуальних творчих проектів «Осінь-чарівниця», в яких діти відобразили своє захоплення красою золотої осені у творах та віршах, оздобивши свої твори малюнками та колажами.

Разом з батьками учні стали активними учасниками загальногімназійної виставки творчості «Осінні фантазії», де представили багато цікавих поробок з природних матеріалів.

Знайомству з особливостями природи та осіннього побуту в різних куточках України була присвячена екскурсія до етнографічного комплексу «Українське село». Учні з цікавістю слухали розповідь екскурсовода про осінні турботи та розваги українців на селі, про молодіжні зустрічі «досвітки», під час яких діти не тільки розважалися, а й опановували різні ремесла: не тільки вишивали, але й ткали, пряли, робили керамічний посуд, плели з лози чудові витвори мистецтва — від тарілочок, мисочок аж до різних прикрас і навіть меблі, різні крісла, диванчики, столики. Ще цікавішою стала зустріч з народним депутатом України Володимиром Бондаренком, який познайомив третьокласників з тваринами українських заповідних лісів та свійськими тваринами, що здавна приручили українці.

Екскурсію до осіннього парку «Про що можуть розказати дерева» організував і провів дідусь учениці Романенко Христинки – Георгій Іванович. Він не тільки багато розповів дітям про дерева, показав вікові дуби у парку «Нивки», що охороняються державою, а також влаштував інтелектуальні змагання – вікторину «Хто знає вірші про дерева?»

У ході інтерактивної екскурсії до редакції дитячого пізнавального журналу «Пізнайко» учні ознайомилися з процесом виробництва журнальної продукції, а потім самі стали творцями макету особливого осіннього випуску журналу «Пізнайко». Обкладинку, сторінки художників журналу учні присвятили цій чудовій порі року.

Підсумком проектної діяльності класу стало свято-презентація «Українська осінь». Зі сцени актової зали гімназії, яку допомогли прикрасити вишитими рушниками бабусі та матусі учнів, лунали прекрасні вірші про осінь, були інсценовані молодіжні досвітки, український ярмарок, турботи звірів восени. Звісно, на свято завітала чарівниця Осінь із своїми трьома місяцями.

Здійснивши таку  чудову та змістовну подорож в осінь, учні дізналися багато нового про традиції українців, пов'язані з осінніми турботами, а також вдосконалили свої мистецькі здібності та таланти.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux